Idényzárás az NB II-es női bajnokságban

Az orosházi Prozlik Titanilla veszi célba Skorka Emma kapuját a szarvasi mérkőzésen. Fotó: Babák Zoltán

Már csak két megyei vonatkozású mérkőzés maradt hétvégére, az NB II-es női kézilabda-bajnokság záró körére, mivel több csapat korábban lejátszotta az aktuális párharcát. Szarvason a rutinos házigazdák papírforma győzelmet arattak az orosházi fiatalokkal szemben, a gyulaiak ezzel szemben Szászbereken csak megszorongatni tudták az aranyéremre is esélyesnek tartott vendéglátójukat.

Szarvasi NKK–Orosházi NKC U22 37–24 (21–9)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 120 néző. Vezette: Körmendi, Nyitrai.
Szarvas: SKORKA – Kovács B. 2, Nagy E. 4, Papp 4, Hajdu 4, SZÖLLŐSI 5, BUZÁSI 6. Csere: Nagy B. (kapus), Balogh V. 2, Török 2 (2), Fodor 1, Száva, Tasgyik 2, Trnyik 4 (1), Závoda. Edző: Száva Flórián.
Orosháza U22: Kovács J. – Balaskó, MÉSZÁROS 3 (2), Forrás 5 (1), Csompora 1 (1), Prozlik 3, Leczkési 1. Csere: Cseh (kapus), Szecskó, Péter 5, Igaz 2, Jáhn 2, Fehér, Kollár 2. Edző: Nagy Ferenc.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.
A rutinos szarvasi csapat Nagy Emese vezérletével 7–2-es etappal kezdett. Jött is Nagy Ferenc időkérése, ami után a félidő közepéig stabilizálták játékukat az orosházi fiatalok (9–5). A folytatásban viszont ismét a hazaiak váltak magabiztossá, remek védekezéssel és változatos gólokkal tetemes előnyt építettek ki a szünetig. A folytatásban a helyieknél is sok lehetőséget kaptak a saját nevelésű fiataljaik, ezzel együtt növelni tudták a fórjukat (41. p.: 33–17). A vendégek támadójátéka sokat javult, de védőmunkában mutatkoztak hiányosságaik, ami meggátolta, hogy szorosabbá tegyék a mérkőzést.

EURONOVEX USE–CZ-Gyulasport 30–25 (15–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szászberek, 50 néző. Vezette: Divéki, Paulovics.
Gyula: Mike – Lukács 3, ILYÉS 5, Szögi 4, Zöldi-Tóth 3, Farkasinszki 3, Kovács K. Csere: ANTAL, Juhász (kapusok), Szabó K. 1, Nagy P. 2, Ladics, Vólent 4 (1), Kertes, Milyó. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. Az EURONOVEX legjobb góldobói: Pánczél 6 (2), Balla 4, Bücs 4, Szabadi 4, Kaposvári 4.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/1.
Az első félidő első felében a küzdelem dominált, a gyulaiak Szögi Tímea vezérletével nem hagyták ellépni a képzett játékosokból álló hazai együttest. A folytatásban azonban holtpontra jutott a támadójátékuk. Több kapust találó, vagy célt tévesztő lövésük is akadt, ezt kihasználva a helyiek 14–9-es előnyre tettek szert a 24. percre. Jót tett az időkérés a vendégeknél, akik Vólent Laura találataival visszazárkóztak a szünetig, a térfélcserét követően pedig új lendülettel gyorsan egalizáltak (16–16). Jött azonban egy újabb törés, ennek során majd 9 minután keresztül maradt érintetlen a hazaiak kapuja (40. p.: 21–16). Ismét jót tett a játékmegszakítás. A folytatásban többször is felzárkóztak három gólra a lelkesen küzdő gyulaiak, de ennél jobban nem tudták megszorítani a rendre megújuló házigazdákat.