Izgalmas finisben nyert a Csorvás

Gömöri Renátáék megbirkóztak a feladattal. Archív felvétel

Az NB II-es női kézilabda-bajnokságban szünet volt hétvégén. Ezt kihasználva a Mezőtúr és a Csorvás előrehozta a 11. fordulóra kisorsolt, december közepén esedékes mérkőzésén. Kiélezett csatában dőlt el a pontok sorsa a végjátékban jobban koncentráló megyei alakulat javára.

Mezőtúri AFC–Csorvási SK 27–29 (15–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 100 néző. Vezette: Matic, Nádasdi.
Csorvás: ZSIGA – Márton 2, Baráth 11 (3), IVANICS 2, Kurucz 2, Gelegonya 5, Mokrán 1. Csere: Györgyi (kapus), Zahoránné 1, Biró, Kereki 1, Tóth-Greksza, GÖMÖRI 3, Popol 1, Rusz. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A Mezőtúr legjobb góldobói: Németh 10, Négyesi 4 (1).
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3.
Az első félidő első felében a csorvásiak diktálták a tempót, de egy 6 perces gólcsend elég volt ahhoz, hogy Németh Kata eredményességével a Mezőtúr maga javára billentse a meccset (23. p.: 14–10). A játékrész végére rendezték soraikat a vendégek, feszes védekezéssel „lőtávon belülre” küzdötték fel magukat. Szünet után a hazaiak találatára néggyel válaszoltak, ezzel a 35. percben ismét náluk volt az előny (16–17). Változatlanul jól működött a csorvásiak védőmunkája, és amikor támadásban is elkapták a fonalat, a félidő derekára az addigi legnagyobb különbséget alakították ki (19–23). Aztán előjöttek a pontatlanságok, így az utolsó 10 percre gyakorlatilag kezdődhetett minden elölről (23–24). Baráth Berta jól időzített, fontos gólokat lőtt, ezzel a vendégek izgalmas végjátékban elérték a céljukat.