Izgalommentes mérkőzést nyert az ONKC

Kenyeres Barbara a meccs elején dobott hasznos gólokat, megadva csapatának a lendületet. Fotó: Zsedényi Péter

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 12. fordulója szombat esti mérkőzésén újabb bravúros győzelmet aratott az Orosházi NKC csapata. A kék-fehér alakulat a tabella második helyén álló, ex-válogatott Szabó-Kovacsicz Mónikával megerősített Komáromot múlta felül a vártnál kevésbé szoros csatában.

OXXO Energy Orosházi NKC–Komáromi VSE 28–21 (14–11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: Fekete Tamás, Tóth Dávid.
Orosháza: Bálint – Ludvig 4, Vörös 4 (1), Zavaczki 4, Ács 1, Kenyeres 4, Bíró 3. Csere: Szőke (kapus), Iván 3, Gara, Mikula 2, Repák, Baráth 2, Patyi, Bedron 1. Edző: Morva Zoltán. A Komárom legjobb góldobói: Szabó-Kovacsicz 7, Gál 5, Simsik 3 (2).
Kiállítások: 2, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2.

A hazai együttes Kenyeres Barbara vezérletével, egy 4–1-gyes rohammal vetette magát csatába a betegségek miatt tíz játékossal érkező Komárom ellen, és állandósítani is tudta a 2-3 gólnyi különbséget. A rutinos vendégeknek volt egy sikeres felzárkózási kísérletük a félidő közepén (7–6), de Zavaczki Boglárka átsegítette a holtponton az orosháziakat. Morva Zoltán tanítványai fegyelmezett védekezéssel sok hibára késztették a látogatókat, Vörös Bettina hétméteresével a 21. percre 11–7-es vezetésre tettek szert. A vendégeket Szabó-Kovacsicz Mónika eredményessége éltette, de a szünetig így is stabilan őrizték vezetésüket az orosháziak.
A második félidőben folytatódott a nagy küzdelem. A kapufával is barátságot kötő házigazdák Mikula Dóra révén a beállós posztról is eredményesek tudtak lenni, így a pontatlanságaik ellenére tartani tudták a megnyugtató előnyüket (40. p.: 18–14). A félidő középső szakaszában pedig – kihasználva a komáromiak megingásait –, Ludvig Krisztina eredményességével nyolcra növelték azt (24–16). A végjátékra már nem maradt izgalom, sikerével az ONKC megtartotta 7. pozícióját a tabellán, és összerázta a listavezető Egert üldöző élmezőnyt.
Morva Zoltán: – A lényeg, hogy megvan a két pont, a mutatott játékkal viszont egyáltalán nem vagyok elégedett. Jobbulást és mielőbbi felépülést kívánunk azoknak a komáromi játékosoknak, akik most nem tudtak elutazni a csapatukkal!