Jól mutatkoztak be az alsóházi csapatok

Buzási Orsolya 7 gólt termelt a szarvasi csapat vasárnapi bajnokiján. Fotó: Babák Zoltán

Az öt megyei érdekelt közül három rajtja bizonyult sikeresnek az NB II-es női kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportja hétvégi rajtja során. A gyulaiak a bajnoki címért versenyben lévő Vásárhely otthonában szenvedtek 5 gólos vereséget, a Gyomaendrőd pedig Szegeden maradt alul hasonló különbséggel. Az alsóházhoz Csorvás, Szarvas-Szeghalom trió viszont  értékes győzelemmel kezdett, javítva ezzel a pozícióján és az idei kilátásain.

Hódmezővásárhelyi LKC–Gyulasport 31–26 (18–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Hódmezővásárhely, zárt kapuk mögött. Vezette: Horváth Z. Simó.
Gyula: Antal – Csapó 2, Mitykó 1, Szögi 5 (2), Lukoviczki 9 (3), Lukács 2, Szabó R. 3. Csere: Szabó L. (kapus), Nagy N. 1, Laurinyecz 1, Medve, Vólent, Kertes, Anderlik, Vozár, Hős K. 2. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. A Hódmezővásárhely legjobb góldobója: Dankó L. 10.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 5/5.
A remek gyulai kapusteljesítmény is kevésnek bizonyult a pontszerzéshez a végig vezető Vásárhely otthonában. A támadásban elkövetett pontatlanságokat a fiatal hazai játékosok könyörtelenül kihasználták. Sok technikai hiba, eladott labda, pontatlan lövés jellemezte a gyulai csapat mezőnyjátékát. Akarni, akartak, ami viszont görcsössé tette a játékukat.

Szeghalmi NKC–Mezőtúri AFC 41–19 (23–7)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, zárt kapuk mögött. Vezette: Babidorics, Reszegi.
Szeghalom: Csizmadia – Szijjártó 7, PETRI 15 (4), Tóth J. 3, Szántó, Hegedűs 5, Kiss V. 5. Csere: Triffa, Hajzer 1, Kotroczó 1, Pincés, Rab 1, Körtvélyesi 2, Czigla 1. Edző: Zsadányi Sándor, Pardi László. A Mezőtúr legjobb góldobója: Négyesi 5 (2).
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2.
A sárrétiek már az első játékrészben nyomatékosították győzelmi szándékaikat a télen több meghatározó játékosát elveszítő Mezőtúr ellen. A szeghalmiak a folytatásban sem fogták vissza a tempót és valósággal kiütötték vendégeiket.

Csorvási SK–Kecskeméti NKSE U22 34–28 (18–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, Evangélikus Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Kiss B., Kiss J.
Csorvás: MIKE – Major 1, KURUCZ 9, Madar 1, Réti 2, Nagy A. 1, VALACZKAI I. 6. Csere: Zsiga (kapus), BARÁTH B. 12 (5), Biró R., Zahoránné 1, Lévai, Ivanics D., Zsibrita, Kerepeczkiné, Popol 1. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A Kecskemét U22 legjobb góldobója: Iványi 8 (4).
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 9/8.
A vendég Kecskemét az első öt percben tudott lépést tartani a jól játszó csorvásiakkal. A hazaiak győzelme teljesen megérdemelt.

K. Szeged SE–Gyomaendrődi NKSE 33–28 (13–9)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeged, zárt kapuk mögött. Vezette: Herceg, Piller. Gyomaendrőd: Botos – Dinya 2, Gyuricza, Farkasinszki M. 7 (2), Ács, Szűcs 4, NÉMETH K. 6 (2). Csere: Domokos (kapus), KEREKI 5, Dinnyés 2, Gellai 1, Kövesy, Werle 1. Edző: Lakatos Tibor. A Szeged legjobb góldobója: Horváth N. 8 (5).
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4.
A gyomaendrődiek a szélső-, és a kapusteljesítményben, illetve a koncentráció területén maradtak alul.

Szarvasi NKK–Bácsalmási PVSE 37–32 (17–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, zárt kapuk mögött. Vezette: Demus Mónika, Réti Rebeka.
Szarvas: Juhos – Paska 2, Majoros 10 (2), Tasgyik 4, Szöllősi 8 (1), Óvári 2, Buzási 7. Csere: Skorka (kapus), Ábrahám, Szűcs, Nyerges, Horváth B. 4, Nagy B., Jani, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. A Bácsalmás legjobb góldobója: Rothpflug 11 (3).
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3.
A félidő derekáig jobbára a bácsalmásiak vezettek, de időkérés után a 21. percben Majoros kiegyenlített (9–9), majd a vezetést is átvették a Körös-partiak. Jelentősebb, 4 gólos előnyre a 44. percben tettek szert a szarvasiak. A folytatásban még inkább feljavult a hazaiak védekezése, az elfáradó vendégek pedig több támadást elhibáztak. Az NKK jó csapatmunkával megérdemelt győzelmet aratott.