Két csapatot is „leamortizált” a járvány

Fekete László és Benkő Donát csatája az egyik korábbi városi derbin. Fotó: V. Csuvarszki Ella

A DKSE sikerével zárult az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjának hétvégi békéscsabai városi rangadója. A házigazdák izgalmas csatában verték a végére elfáradó, mindössze 9 játékossal kiálló „Belvárt”. Igen foghíjas volt a Kondoros is, ezért törvényszerű volt a veresége a masszív Mezőtúrral szemben, a tarcsaiak viszont tartalékosan sem takarékoskodtak Túrkevén.

Kondorosi KK–Mezőtúri AFC 26–36 (10–19)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.
Kondoros: Pankotai – Istenes L. 4, RAFFAI 8 (1), AMBRUS 6, Krajcsovicz 3, Tóth G. 3, Istenes I. Csere: Sztancsik, Szebegyinszki (kapusok), Hanyecz 1, Kasnyik T. 1. Edző: Kósa Balázs. A Mezőtúr legjobb góldobói: Zalai 5, Sárosi 4, Kovács T. 4.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 0.
A kondorosi csapat három kapussal és mindössze nyolc mezőnyjátékossal, alkalmi otthonában fogadta a Mezőtúrt. Nehezen melegedtek bele a házigazdák, csak a harmadik vendéggólra volt válaszuk, de a folytatásban is sokat hibáztak. A 13. percig a védekezésükkel sikerült tartaniuk az ellenfelet (5–7), ám ezután előbb egy 8, majd egy újabb 5 minutás gólcsendet produkáltak, ezt kihasználva a Mezőtúr 16–6-ra elhúzott. Mint utóbb kiderült, az ekkor kialakult különbség megmaradt a meccs végéig. A nagy hátrány ellenére a kondorosiak szünet után becsülettel küzdöttek, de nem volt meg bennük az a plusz, hogy „visszatérjenek a meccsbe”. A 45. percben 19–25-ös állásnál jártak legközelebb az ellenfélhez, amely azonban újítani tudott és visszaállította a korábbi rendet.

Békéscsaba DKSE–Békéscsabai BDSK 24–21 (12–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette: Tóth G., Tóth I.
DKSE: Kecskeméti – KÉRI I. 4, Gábor 6 (2), Benkő 2, Kocsor, Murányi B. 6 (1), Tusjak 1. Csere: Ujfaluczki (kapus), Németh, Kéri B. 1, Tóth Sz., BAI 3, Pap, Szabó Zs., MURÁNYI Á. 1, Machlik. Edző: Vólent János.
BDSK: MÉZES – Kádas 1, TÁRNYIK 4, Radojevics 4, Márton 1, Fekete L. 3, Mezei 1. Csere: Csige, BAGDI 7. Edző: ifj. Skaliczki László.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2.
A vendég „Belvár” nem éppen ideális körülmények között készült a városi derbire, hiszen betegségek és sérülések miatt mindössze két mezőnycserével állt ki. Ennek ellenére az első félidei szoros csata a rutin diadalát hozta a fiatalos lendület felett. A csapatok végig komoly hangsúlyt fektettek a védekezésre, ennek megfelelően nehezen születtek a találatok. A félidő közepéig váltott vezetéssel, fej-fej mellett haladt a két csapat, ekkor jutott először kétgólos előnyhöz a DKSE (18. p.: 8–6). Ez sem tartott sokáig, a vendégek gyorsan egalizáltak és a játékrész végén rendre náluk volt a minimális előny.
Szünet után is ők kezdték eredményesebben a játékot. A 36. percben először jártak előrébb három találattal (13–16), ám ezt egy gyors hármas szériával egalizálta a házigazda. Kezdődhetett elölről az „építkezés”, de a belvárosiakon ekkor már megmutatkoztak a fáradtság jelei. A meccs utolsó negyede ugyan 19–17-es vendégelőnnyel indult, azonban a több cserével rendelkező, ezáltal frissebb Vólent-legénység egy hetes rohammal maga javára billentette az eredményt. Jó meccset hozott a városi derbi, gyakorlatilag mindkét oldal az utolsó „töltényéig” harcolt.

Túrkevei VSE–Köröstarcsai KSK 24–30 (9–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Túrkeve, zárt kapuk mögött. Vezette: Dohány, Harsányi.
Köröstarcsa: DOMOKOS – KOVÁCS L. 4, POLGÁR 7 (1), Brezowski 3, Molnár B., MOLNÁR S. 10, Kovács I. 1. Csere: Kiss N. (kapus), Répási 1, Galamb, Molnár K., Bögre 2, Lőrinczi 2. Edző: Molnár Zoltán. A Túrkeve legjobb góldobói: Nagy I. 8 (1), Keresztes M. 4.
Kiállítások: 0, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1.
Az előző heti „kisiklás” után a sereghajtóhoz látogatott a sérülések által sújtott Köröstarcsa. A hazaiak egy hármas szériával „köszöntek be” a még szundikáló vendégeknek. A folytatásban már felváltva estek a gólok, de a tarcsaiak feltűnően nehezen lendültek játékba. Mindkét oldalon sok volt az eladott labda, a vendégeket leginkább a kapusuk tartotta versenyben (19. p.: 8–8). A félidő utolsó harmadában mintegy gongütésre indult be a tarcsaiak rohama. Sorozatban 7 gólt szereztek, amivel megalapozták maguknak a második félidőt is.
A térfélcserét követően mindkét fél igyekezett ráerőltetni a másikra a saját stílusát. Ebben valamivel a vendégek jártak előrébb igaz jelentősen nem változott az első félidőben kialakult különbség (53. p.: 20–29). A meccs hajrájában mindkét oldalon lehetőséghez jutott valamennyi csereember, így a végén a Túrkeve valamit kozmetikázni tudott az eredményen. A barátságos jellegű mérkőzésen csak első félidő vége mutatta meg a két csapat közötti, tabellán elfoglalt különbséget, az eredmény a hazai együttesre nézve hízelgő