Két góllal az edzőpartner volt jobb Orosházán

Mikula Dóráék (itt egy korábbi nyári találkozón) igyekeztek fegyelmezetten védekezni, a támadójátékuk azonban nem mindig volt elfogadható. Fotó: Horváth Bence/Oroscafé

A Zseljeznicsar Indjija csütörtök esti békéscsabai mérkőzése után, az Orosházi NKC női kézilabdacsapata is a szerb élvonalban szereplő gárda ellen tartotta meg a jövő hétvégi bajnoki nyitány főpróbáját. A remek játékerőt képviselő vendégek változatos találkozón bizonyultak jobbnak két találatnyi különbséggel.

OXXO Energy Orosházi NKC–SRK Zseljeznicsar Indjija (szerb) 27–29 (12–13)
Felkészülési női kézilabda-mérkőzés, Orosháza. Vezette: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka.
Orosháza: Szőke – Ludvig 4, Vörös, Kenyeres 5, Mikula 2, Gara 4, Bíró 1. Csere: Cseh (kapus), Ács 2, Baráth 5, Repák 2, Patyi 2, Jáhn. Edző: Morva Zoltán.
Kiállítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.

Kezdetben nehezen estek a gólok, 10 percnyi játék után még csak 4–4 állt az eredményjelzőn. Azután Baráth Berta vált a hazai gólfelelősévé, aki zsinórban háromszor talált be, de Gara Dorina és Kenyeres Barbara találataira sem érkezett válasz, 10–6. A folytatásban magukra találtak a vendégek, a egymás után szerezték a góljaikat, noha Szőke Szonja jó teljesítményt nyújtott a kapuban.
Amilyen rosszul zárult az első játékrész, olyan jól indult a második a hazaiak számára. Hat gólt lőttek hét perc alatt és egyet sem kaptak, 18–13-nál időt is kért a látogatók mestere. Ez fordulópontnak bizonyult, mert előbb felzárkóztak, a 46. percben pedig már náluk volt az előny. Az orosháziak lendülete elfogyott, újra sokat hibáztak támadásban, így végül vereséggel zárták az utolsó felkészülési mérkőzésüket.
Az ONKC szeptember 4-én 18 órától az újonc PEAC ellen hazai környezetben kezdi a bajnokságot.
Morva Zoltán: – A célunk az volt, hogy a sérüléseket elkerülve, a meghatározó játékosok kapjanak egy utolsó terhelést a bajnoki rajt előtt. Ez sikerült. A védekezés az első és a második félidő elején rendben volt. Támadásban sok volt a pontatlanság és technikai hiba, remélem ez csak a melegnek tudható be!