Két perc alatt mínusz négyről mentettek pontot!

Padla József és csapata jó kifőzte a hadi tervet Debrecenben, amikor már minden veszni látszott. Gapixfotó

Az első házon kívüli őszi meccsén bravúros döntetlent ért el Debrecenben a Békési FKC NB I B-s férfi kézilabdacsapata. Padla József alakulata szinte a sírból hozta vissza az egyik pontot, hiszen két perccel a vége előtt még négygólos(!) hátrányban volt, ezzel pedig a 3. fordulóban is megőrizte veretlenségét.

Debreceni EAC–Optimum Solar-Békési FKC 27–27 (17–13)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Debrecen, 150 néző. Vezette: Budai-Bock Krisztián László, Wenzel Tamás.
Békés: KISS O. – Hrabák 3, Horváth L. 4, Varsandán 1, Árpási, Mezei 4 (3), FEDOR 6. Csere: Borbély, Takács (kapusok), DÁVID 6, Laufer 1, Haszilló 1, Szász, Novák, Kovács Sz. 1, Kovács R. Edző: Padla József. A Debrecen legjobb góldobói: Illés 6 (1), Pethő 6 (3).
Kiállítások: 10, ill. 0 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3.

Villámrajtot vett a Békés, pillanatok alatt háromgólos előnyre tett szert, 10 percnyi játék múltán azonban a védekezési hiányosságait kihasználva fordult a kocka (5–4). A debreceniek lendülete a folytatásra is megmaradt és tovább növelte előnyét. Mindkét oldalon jó kapusteljesítményeket láthatott a közönség, de a félidő végéig a meccs képe érdemben már nem változott.
A második félidő elején ismét jól kezdett a viharsarki együttes, de a három találatára négy hazai érkezett így a 40. percre kialakult az addigi legnagyobb különbség (21–16). A találkozó három negyedéhez érve fokozatosan csökkentett hátrányát a Békés, de néhány hiba és két kihagyott hétméteres miatt kettőnél közelebb nem tudott kapaszkodni. Az 58. percre visszaállt a DEAC négygólos előnye (27–23). Amikor már mindenki elkönyvelte a házigazdák sikerét, jött az újabb fordulat. A látogatók egészpályás letámadással zavarokat okoztak. Kiss Olivér két ziccert is hárított, az utolsó hazai lehetőségnél pedig lépéshibát vétett a DEAC, így sikerült pontot mentenie az ellentámadásból Dávid Márknak.
Padla József: – Jól kezdtünk, majd az egyéni hibáinkból fordított a hazai csapat, melyet azután az egész mérkőzésen üldöztünk. Többször kerültünk közel hozzá, a végjátékban pedig óriási akaratunknak köszönhetően sikerült értékes pontot szereznünk.