Kézilabdás átigazolási körkép az élvonalból

Az orosházi klub háza tájáról egyelőre nincs hír, a helyi nevelésű Kiss Axel viszont több szerephez juthat a következő évben. Fotó: Kecskeméti Krisztina/OrosCafé

Bár a megyei klubok egyelőre nem aktívak a piacon, az élvonalbeli kézilabdacsapatokat működtető klubok tehetősebb része gyakorlatilag máris elvégezte a következő évi játékoskeret kialakítását.

Főként a nemzetközi porondon érdekelt egyesületek szolgáltatták az átigazolási híreket, akiknek a következő évre is több világnagyságot sikerült hazánkba csábítaniuk. Kíváncsian várnánk természetesen a szűkebb pátriánkból érkező kedvező híreket is, ugyanakkor tudomásul kell vennünk, hogy a viharsarki érdekeltek lehetőségei tovább szűkültek, már pedig az „első merítés” lehetősége mindig a nagyobb költségvetéssel rendelkezőket illeti. A hétméteres.com segítségével összeállítást készítettünk a már realizálódott átigazolásokról. Friss hír az EUbility Békéscsabai Előre NKSE háza tájáról, hogy május 1-jén 10 órától online sajtótájékoztatót tart a klub, melyen beszámolnak a következő évi tervekről, bemutatják az NB I-es csapat új edzőjét, illetve a jövő évi játékoskeretét.

NB I Férfi Liga
Telekom Veszprém
ÉRKEZETT
Ligetvári Patrik (balátlövő) BM Logrono La Rioja (kv)
Rodrigo Corrales (kapus) PSG Handball
Jorge Maqueda (jobbátlövő) MOL-Pick Szeged
Daniil Shishkarev (jobbszélső) RK Vardar Skopje
Nikolaj Markussen (balátlövő) Bjerringbro-Silkeborg
TÁVOZOTT
Pawel Paczkowski (jobbátlövő) PGE Vive Kielce (kv)
Arpad Sterbik (kapus) visszavonul
Dragan Gajic (jobbszélső) Limoges Hand 87
Borut Mackovsek (balátlövő) MOL-Pick Szeged
Mirsad Terzic (védekező) Orlen Wisla Plock

MOL-PICK Szeged
ÉRKEZETT

Borut Mackovsek (balátlövő) Telekom Veszprém
TÁVOZOTT
Jorge Maqueda (jobbátlövő) Telekom Veszprém
Alen Blazevic (védekező)

Grundfos Tatabánya KC
ÉRKEZETT

Debreczeni Dávid (beálló) FTC-HungaroControl
Zdolik Bence (balátlövő) Balatonfüredi KSE
Hornyák Bence (jobbszélső) Telekom Veszprém U21
Stefan Sunajko (balszélső) IK Sävehof
Molnár Balázs (balszélső) SBS-Eger
TÁVOZOTT
Milos Vujovics (balszélső) Füchse Berlin
Dénes János (védekező) Balatonfüredi KSE
Vladimir Vranjes (beálló) HC Meshkov Brest

Balatonfüredi KSE
ÉRKEZETT

Dénes János (védekező) Grundfos Tatabánya KC
Pulay Gábor (jobbátlövő) HC Elbflorenz 2006
Darko Sztevanovics (balátlövő) SBS-Eger (kv)
TÁVOZOTT
Máthé Dominik (jobbátlövő) Elverum Handball
Fazekas Nándor (kapus) visszavonul
Zdolik Bence (balátlövő) Grundfos Tatabánya KC
Déber Bence (jobbszélső) ?

Csurgói KK
ÉRKEZETT

Tatai Péter (kapus) TuS N-Lübbecke
Gábor Marcell (balátlövő) CYEB Budakalász
Ivan Popovics (beálló) Fraikin BM Granollers
Mladen Krsmancic (irányító) Helvetia Anaitasuna
Grega Krecic (jobbátlövő) RD Koper
TÁVOZOTT
Rok Zaponsek (kapus) ?
Aleh Astrashapkin (jobbátlövő) HC Szpartak
Klement Cehte (balátlövő) ?
Gafar Hadziomerovic (beálló) ?
Gregor Potocnik (balátlövő) ?
Marko Tarabochia (irányító) ?

HE-DO B. Braun Gyöngyös
ÉRKEZETT

Halász Levente (balátlövő) RotaChrom Dabas
TÁVOZOTT
Gödör Bence (kapus) ?
Újvári László (balátlövő) ?

FTC-HungaroControl
ÉRKEZETT
TÁVOZOTT

Debreczeni Dávid (beálló) Grundfos Tatabánya KC

RotaChrom Dabas
ÉRKEZETT
TÁVOZOTT

Halász Levente (balátlövő) HE-DO B. Braun Gyöngyös

Sport36-Komló
ÉRKEZETT
TÁVOZOTT

SBS-Eger
ÉRKEZETT
TÁVOZOTT

Darko Sztevanovics (balátlövő) Balatonfüredi KC
Molnár Balázs (balszélső) Grundfos Tatabánya KC

CYEB Budakalász
ÉRKEZETT
TÁVOZOTT

Gábor Marcell (balátlövő) Csurgói KK

Mezőkövesdi KC
ÉRKEZETT
TÁVOZOTT

Orosházi FKSE-Linamar
ÉRKEZETT
TÁVOZOTT

Váci KSE
ÉRKEZETT
TÁVOZOTT


NB I i Liga
Győri Audi ETO KC
É
RKEZETT

Laura Glauser (kapus) Metz
Silje Solberg (kapus) Siófok KC
Lukács Viktória (jobbszélső) FTC Rail-Cargo Hungaria
TÁVOZOTT
Kiss Éva (kapus) ?
Kari Aalvik Grimsbö (kapus) visszavonul
Jana Knedlikova (jobbszélső) Rostov-Don
Katarina Bulatovics (jobbátlövő) visszavonul

FTC-Rail Cargo Hungaria
ÉRKEZETT

Alicia Stolle (jobbátlövő) Thüringer HC
Emily Bölk (balátlövő) Thüringer HC
Julia Behnke (beálló) Rostov-Don
Angela Malestein (jobbszélső) Bietigheim
Kovács Anett (jobbszélső) Békéscsabai Előre NKSE
Kisfaludy Anett (beálló) Érd HC
Janurik Kinga (kapus) Érd HC
Hadfi Gréta (kapus) Váci NKSE (k.v.)
TÁVOZOTT
Lukács Viktória (jobbszélső) Győri Audi ETO KC
Danick Snelder (beálló) Siófok KC
Háfra Luca (balszélső) Alba Fehérvár KC
Bánfai Kira (jobbszélső) DVSC Schaeffler (k)
Hornyák Dóra (átlövő) DVSC Schaeffler
Szemerey Zsófi (kapus) Mosonmagyaróvári KC SE
Debreczeni-Klivinyi Kinga (balátlövő) Dunaújvárosi KKA
Emily Christensen (irányító) ?

Siófok KC
ÉRKEZETT

Danick Snelder (beálló) FTC-Rail Cargo Hungaria
Laura van der Heijden (jobbátlövő) SG BBM Bietigheim
Dinah Eckerle (kapus) SG BBM Bietigheim
Tamara Horacek (irányító) Paris 92
Kiss Nikoletta (jobbátlövő) Érd HC
Tóth Gabriella (irányító) Érd HC
TÁVOZOTT
Silje Solberg (kapus) Győri Audi ETO KC
Kjerstin Solas (balátlövő) Byasen HE
Andrea Kobetic (balátlövő) visszavonul
Angyela Janjusevic (jobbátlövő) Váci NKSE

Érd HC
ÉRKEZETT

Király Réka (jobbszélső) Budaörs HK (k.v.)
Simon Armilla (beálló) Budaörs HK (k.v.)
Landi Gabriella (balátlövő) Budaörs HK (k.v.)
TÁVOZOTT
Janurik Kinga (kapus) FTC-Rail Cargo Hungaria
Kisfaludy Anett (beálló) FTC-Rail Cargo Hungaria
Alexandra do Nascimento (jobbszélső) visszavonul
Kiss Nikoletta (jobbátlövő) Siófok KC
Tóth Gabriella (irányító) Siófok KC
Bízik Réka (balszélső) ?
Julie Foggea (kapus) ?
Gávai Szonja (balszélső) ?
Markéta Jerábková (balátlövő) ?
Jovana Kovacsevics (balátlövő) ?
Katarina Krpez-Slezák (jobbszélső) ?
Jelena Lavko (jobbátlövő) ?
Schatzl Natalie (jobbszélső) Dunaújvárosi KKA
Szabó Laura (beálló) ?
Termány Rita (balátlövő) ?

GVM Europe-Vác
ÉRKEZETT

Triffa Ágnes (kapus) DVSC Schaeffler
Angyela Janjusevic (jobbátlövő) Siófok KC
Grosch Vivien (jobbszélső) Dunaújvárosi KKA
Bárdi Noémi (balátlövő) Dunakanyar Kézilabda Akadémia
TÁVOZOTT
Hadfi Gréta (kapus) FTC-Rail Cargo Hungaria (k.v.)
Barbara Arenhart (kapus) ZRK Buducsnoszt Podgorica

DVSC Schaeffler
ÉRKEZETT

Hornyák Dóra (átlövő) FTC-Rail Cargo Hungaria
Bánfai Kira (jobbszélső) FTC-Rail Cargo Hungaria (k)
Csapó Kira (kapus) Dunaújvárosi KKA
Alekszandra Vukajlovics (átlövő) Békéscsabai Előre NKSE
Ann-Cathrin Giegerlich (kapus) Thüringer HC
TÁVOZOTT
Varsányi Nóra (jobbszélső) visszavonul
Bulath Anita (irányító/átlövő) visszavonul
Triffa Ágnes (kapus) Váci NKSE
Oguntoye Viktória (kapus) ?
Karnik Szabina (jobbátlövő) Kisvárdai KC

Alba Fehérvár KC
ÉRKEZETT

Háfra Luca (balszélső) FTC-Rail Cargo Hungaria
Slavica Schuster (irányító) Bjelovar
TÁVOZOTT

Kisvárda Master Good SE
ÉRKEZETT

Karnik Szabina (jobbátlövő) DVSC Schaeffler
TÁVOZOTT

Dunaújvárosi Kohász KA
ÉRKEZETT

Debreczeni-Klivinyi Kinga (balátlövő) FTC-Rail Cargo Hungária
Schatzl Natalie (jobbszélső) Érd HC
Anastasia Babovics (kapus) Buducsnoszt Podgorica
Barján Bianka (irányító-jobbátlövő) Békéscsabai Előre NKSE
Román Dorina (irányító) Orosházi NKC
Wéninger Alexandra (kapus) Orosházi NKC
Sziráki Boglárka (irányító) Szent István SE
TÁVOZOTT
Csapó Kira (kapus) DVSC Schaeffler
Grosch Vivien (jobbszélső) Váci NKSE
Sirián Szederke (beálló) Mosonmagyaróvári KC SE
Bouti Fruzsina (irányító) ?
Itana Cavlovic (beálló) ?
Szekerczés Luca (balátlövő) ?
Triscsuk Krisztina (jobbátlövő) ?
Zseljana Sztojak (kapus) ?
Camila Micsijevics (balátlövő) ?

Eu-Fire Mosonmagyaróvári KC
ÉRKEZETT

Tóth Eszter (irányító) MTK Budapest
Szemerey Zsófi (kapus) FTC-Rail Cargo Hungaria
Sirián Szederke (beálló) Dunaújvárosi KKA
Stranigg Zsófia (balszélső) Szent István SE
Kovács Patrícia (irányító) TuS Metzingen
TÁVOZOTT
Karoline de Souza (balátlövő) ?
Ferenczi Annamária (kapus) ?

MTK Budapest
ÉRKEZETT
TÁVOZOTT

Tóth Eszter (irányító) Mosonmagyaróvári KC SE

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE
ÉRKEZETT
TÁVOZOTT

Alekszandra Vukajlovics (átlövő) DVSC Schaeffler
Kovács Anett (jobbszélső) FTC-Rail Cargo Hungaria
Barján Bianka (irányító-jobbátlövő) Dunaújvárosi KKA

Szent István SE-OTP Bank
ÉRKEZETT
TÁVOZOTT

Stranigg Zsófia (balszélső) Mosonmagyaróvári KC SE
Sziráki Boglárka (irányító) Dunaújvárosi KKA
Horváth Gréta (jobbszélső) ?

Szombathelyi KKA
ÉRKEZETT
TÁVOZOTT