Kiélezett csaták a megyei derbiken

Dinnyés Diánáék visszavágtak Szögi Tímeáéknak az őszi 10 gólos gyulai vereségért. Fotó: Rusznyák Csaba

Két megyei derbit is rendeztek hét végén az NB II-es női kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjában. Mindkét helyszínen szoros csatát hozott az aktuális párharc, de míg Szarvason nem bírtak egymással a felek, addig Gyomaendrődön a jobban finiselő házigazdák otthon tartották mindkét pontot. Ezúttal a szeghalmi fiataloknak jutott a nem túl hálás feladat, hogy az aranyvárományos Algyővel kellett mérkőzniük, de összességében megállták a helyüket.

Gyomaendrődi NKSE–Corner-Gyulasport 31–27 (16–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, zárt kapuk mögött. Vezette: Demus Mónika, Réti Rebeka.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya, 3, KEREKI 5, NÉMETH K. 5, Farkasinszki Z. 4, Szűcs 5, Nagy B. 2. Csere: Domokos (kapus), Dinnyés, MAG 7 (2). Edző: Lakatos Tibor.
Gyula: Szabó L. – Csapó-Kovács H. 3 (1), Mitykó 1, SZÖGI 7 (5), Lukoviczki, HŐS K. 7 (1), Szabó R. 4. Csere: Antal (kapus), Lukács 2, Szappanos, Vólent, Milyó 3, Kertes, Vozár, Anderlik, Horváth R. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 9/7.
Az egész mérkőzésen küzdött mindkét csapat, ám az utolsó percekben a gyomaendrődiek koncentráltak jobban, ez döntött a javukra.

Szarvasi NKK–Csorvási SK 21–21 (12–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, zárt kapuk mögött. Vezette: Bíró D., Gadnai.
Szarvas: Skorka – Buzási 3, Gabnai 4, Horváth B. 2, Szabó T. 3, Majoros 7 (2), Paska 2. Csere: Nagy B., Juhos (kapusok), Ábrahám, Nyerges, Óvári, Brachna, Janis, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián.
Csorvás: Mike – Major, Réti, Valaczkai 1, Nagy A., Madar 1, Baráth B. 9 (1). Csere: Zsiga (kapus), Biró, Zahoránné 3, Kurucz 7, Lévai, Ivanics D., Kerepeczkiné. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1.
Szorosan alakult a mérkőzés első része, a vendéglátók aztán folyamatosan elhúztak (28. perc: 12–8). A szarvasiak megtorpantak és a csorvásiak majdnem kiegyenlítettek a szünetig. Fordulás után a hazaiak mintha az öltözőben maradtak volna, a csorvásiak egyenlítettek és a vezetést is átvették (48. perc: 16–19). Időkérés után próbálták rendezni a sorokat a hazaiak és a hajrában megfordították az eredményt. Az utolsó percben még egy ziccert is hibáztak, melyből a vendégek visszatámadva egyenlítettek. Ellentétes félidő után a döntetlen igazságos.

Szeghalmi NKC–FKSE-Algyő 23–44 (14–22)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, zárt kapuk mögött. Vezette: Oláh Edit, Szikszay Judit.
Szeghalom: TRIFFA – Molnár B., PINCÉS, KISS V. 4, Tóth J. 1, PETRI 8, Szijjártó 3. Csere: Tem, Csizmadia (kapusok), Szántó 1, Hegedűs 5 (3), Hajzer 1, Kotroczó, Rab, Ambrus, Czigla. Edző: Zsadányi Sándor. Az Algyő legjobb góldobói: Szepesi 7 (2), Csáki 4, Ladics 4, Nyikolajenko 4, Farkas 4 (2), Ilyés 4.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 7/5.
Bátran vetette magát csatába a hazai együttes, szép támadásokat vezetve alaposan meglepte a gyakorlatilag már bajnoknak tekinthető Algyőt. Később azután rendezték soraikat a rutinos vendégek, ennek megfelelően fokozatosan növelték az előnyüket, de játékban a helyi fiatalok sem maradtak el tőlük. A második félidőben is jól tartották magukat Petri Ildikóék, a különbség azután vált jelentőssé, hogy a fizikálisan is erősebb algyőiek felőrölték a szeghalmi lányokat.