Kiélezett megyei derbi a Sárréten

A csorvásiak a Szarvas után a Szeghalmot is legyőzték a megyei riválisok közül. Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap

Szoros mérkőzésen dőlt el az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi 6. fordulója megyei rangadója. A szeghalmi derbin a vendég csorvásiak az első félidőben megszerzett 2 gólos előnyüket őrizték meg a meccs végéig. Szélsői eredményessége révén sokkal könnyebb győzelmet aratott Mezőtúron a gyulai hölgykoszorú, a szarvasi fiatalok viszont nem bírtak a dobogóra pályázó vásárhelyiekkel, a gyomaendrődiek pedig szabadnapjukat töltötték.

Mezőtúri AFC–Corner-Gyulasport 23–35 (11–17)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 40 néző. Vezette: Tóth G., Tóth I.
Gyula: Antal – SZABÓ R. 11, Laurinyecz 3, Medve 2, SZÖGI 5 (1), Lukoviczki 3, CSAPÓ-KOVÁCS H. 5. Csere: Szabó L.(kapus), Nagy N. 1, Papp N., Milyó 2, Anderlik, Vozár 1, Vólent 2 (1). Edző: Zöldi-Tóth Kata. A Mezőtúr legjobb góldobója: Négyesi 9.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2.
Nagy rohanással kezdtek a gyulaiak, a játékukba sok technikai és átadási hiba csúszott. Időkérés után elkezdte gyártani a gólokat a vendégcsapat, a két szélső, Szabó Renáta és Csapó-Kovács Hajnalka a meccs végéig együtt 17 találatig jutott. A szünetig kialakult 6 gólos különbséget a második félidőben tovább növelte a Gyula, és végül biztosan hozta a mérkőzést.

Szarvasi NKK–Hódmezővásárhelyi LKC 26–38 (11–21)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, zárt kapuk mögött. Vezette: Oláh Edit, Szikszai Judit.
Szarvas: Skorka – Brachna, Nyerges 1, MAJOROS 11 (1), Óvári 5, Tasgyik 4, Paska 3. Csere: Juhos, Bakró (kapusok), Ábrahám, Jani, Závoda, Trnyik 2, Fodor. Edző: Száva Flórián. A Hódmezővásárhely legjobb góldobói: Csák 8, Kovács Sz. 8 (3).
Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5.
A hazaiak kezdetben hét mezőnyjátékossal támadtak, így a 8. percig felváltva estek a gólok. Ezt követően az átlövőik egyre kevesebbszer tudták bevenni a vendégek kapuját, akik a megszerzett labdákból több üres kapus gólt is dobtak, vagy gyors indításból növelték előnyüket (20. perc: 6–16). Fordulás után feljavult a szarvasiak védekezése, ezáltal végig szoros csata folyt, igaz a képzett vásárhelyiek így is stabilan őrizték a korábban megszerzett előnyüket.

Szeghalmi NKC–Csorvási SK 23–25 (9–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 100 néző. Vezette: Bíró Eszter, Kavalecz Klaudia.
Szeghalom: Tem – Szijjártó 3 (1), Petri 2, Tóth J. 2 (1), Szántó 3, Hegedűs 3 (1), Kiss V. 5. Csere: Csizmadia (kapus), Triffa, Hajzer 2, Kotroczó, Pincés 1, Molnár B. 1, Rab, Körtvélyesi 1, Ambrus. Edző: Zsadányi Sándor.
Csorvás: Mike – Major, Madar, KURUCZ 7, RÉTI 2, BARÁTH B. 10 (4), Kerepeczkiné 2. Csere: Zsiga (kapus), VALACZKAI 2, Ivanics D., Zahoránné 2, Bíró R., Lévai, Nagy A., Zsibrita. Edző: Ivanics-Gyemó Anita.
Kiállítások: 10 perc + Tóth J. kizárva, ill. 16 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4.
A mérkőzés első percétől az 5–0-val indító vendégcsapat irányította a játékot, de a második félidő közepén a lelkes hazai csapat átvette a vezetést. A végjátékban érvényesült a jobban összpontosító csorvási együttes rutinja.