Kondorosi bravúr, tarcsai „kötelező”

A tarcsaiak hozták a kötelezőt és tartják pozíciójukat a dobogó közelében

A kondorosiak bravúros, a tarcsaiak papírformának megfelelő győzelmet arattak az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi 14. fordulója keretében, a kígyósiak ugyanakkor nem bírtak a dobogós helyen álló Makóval. Mutatjuk a megyei alakulatok mérkőzéseinek részleteit.

Köröstarcsai KSK–Túrkevei VSE 35–28 (16–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 40 néző. Vezette: Parádi, Ujhelyi.
Köröstarcsa: PANKOTAI – Molnár K. 3, POLGÁR T. 6, KECSKÉS 8, Csige 2, Kovács I. 3, LŐRINCZI 6. Csere: Domokos (kapus), NOVÁK 4, Oláh 3 (3), Ásós. Edző: Molnár Zoltán. A Túrkeve legjobb góldobói: Gönczi 11, Debreczeni 5.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0.
A mérkőzés elején komoly kihívást jelentett a házigazdáknak a Túrkeve ismerős rohanó stílusa (11. p.: 4–7). Időkéréssel rendezték soraikat a tarcsaiak és Lőrinczi vezérletével, egy nyolcas sorozatot produkálva, megnyugtató előnyre tettek szert (12–7). A látogatók közel 8 percen át gólképtelenek maradtak, ám ezt követően zsinórban négyszer is betaláltak Pankotai kapujába, így a második félidőre is nyílt maradt a meccs. Szünet után egy ideig megmaradt a két-három gólos hazai előny, azután viszont ismét „gázra lépett” Molnár Zoltán alakulata, és ötös szériát produkálva az addigi legnagyobb fórt alakította ki (40. p.: 25–18). A meccs utolsó harmadában állandósult ez a különbség, a hazaiak biztos győzelme nem forgott veszélyben.

Kunszentmárton KSK–Kondorosi KK 31–32 (15–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kunszentmárton, 100 néző. Vezette: Ihász, Szántó.
Kondoros: SZTANCSIK – ISTENES L. 8, AMBRUS 7 (1), KOVÁCS A. 4, BAI 6, BÓDAI 4 (2), Arnóczki 1. Csere: Szebegyinszki (kapus), RAFFAI 2, Zahorecz, Kasnyik T., Kasnyik V. Edző: Kósa Balázs. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Branyiczki 7 (1) , Kovács Sz. 5, Gelley 5.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 3/3.
A házigazdák dobták az első két gólt, de az első félidőben nem tudták leszakítani egymást a csapatok. Kezdetben rendre a hazaiaknál volt a minimális előny, ám Bai Dániel hathatós közreműködésével fordult a kocka (12. p.: 6–8). A folytatásban hol itt, hol ott volt a minimális előny, és ez nem is váltott a szünetig. A második félidő tükörképe volt az első játékrésznek, ekkor két-két találat volt a maximum, valamelyik fél javára. Még az 57. percben is 27–27-es állást mutatott az eredményjelző, amikor a kondorosiak a finisre elkapták a fonalat és rutinos játékosaik révén zsinórban három gólt dobtak, eldöntve ezzel a mérkőzést. A hazaiak az utolsó minutában kétszer is betaláltak Sztancsik kapujába, de az egyenlítésre már nem maradt idejük.

Makói KC–Újkígyós FISE 40–25 (24–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Makó, 100 néző. Vezette: Nagy L., Szekeres.
Újkígyós: Mezei M. – Csatlós 1, Fekete L. 3, Ivanics 3, Murányi 9 (1), Fekete G. 2, Mezei G. 1. Csere: Rákóczi (kapus), Endrei 2, Masa 4, Tóth A., Farkas, Balázs Á., Szebellédi. Edző: Szabó Zsolt. A Makó legjobb góldobói: Szilágyi 8, Gazsó 7, Csányi 6, Maróti 6 (2).
Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 1/1.
Nehezen lendült játékba a kígyósi együttes, amely 11 perc leforgása alatt mindössze háromszor talált a dobogós Makó kapujába, de addigra háromszor annyit kapott. Pár percre állandósult a 6-7 gólos különbség a felek között, a félidő derekán azonban egy ötös szériával először nőtt tíz fölé a Maros-partiak előnye (20. p.: 17–6). A házigazdák gyors játékának nem találta ellenszerét a vendégcsapat, így a szünetig tovább nyílt az „olló”. Mivel a találkozó érdemi része addigra eldőlt, szünet után becsületből mentek a kígyósiak. Murányi Bálint vezérletével tartották is a lépést a házigazdákkal, akiknek nem igazán „ízlett” a két beállós játéka (48. p.: 33–20). Az utolsó percekre azonban ismét rákapcsoltak a makóiak, így hízott a különbség a félidei fölé.