Kozármislenyben szakadt meg a lilák sorozata

Vámosi Panna játszott a legkisebb hibaszázalékkal a csabai játékosok közül. Fotó: Antal János

A bajnoki esztendő első pontjait hullajtotta el szombaton a Békéscsabai Előre NKSE együttese, amely NB I B-s női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszása második körében Kozármislenyben maradt alul. A lilák szokatlanul mérsékelt játékkal rukkoltak ki támadásban és védekezésben egyaránt, így nem kerülhették el a súlyos vereséget.

Kozármisleny SE–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 28–20 (13–8)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Hársfalvi Zsófia, Mórocz Réka.
Békéscsaba: Csizmadia – Andróczki, Török 1, Kukely A. 6 (3), Mayer 1, Gyimesi 1, Kukely K. 2. Csere: Szabó D. (kapus), Bucsi 1, Iván, Vámosi 4, Borbély 2, Szögi 1 (1), Karacs, Bencsik 1, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint. A Kozármisleny legjobb dobói: Scheffer Zs. 6, Lengyel 3, Brettner 3, Grénus 3, Szabó P. 3 (1).
Kiállítások: 4, ill. 16 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4.

A hazaiak két góljára még válaszolni tudtak a csabaiak, ám a folytatásban már nem bírták el a sok technikai hibát, illetve rossz lövést. A lelkes házigazdák jól éltek azzal, hogy a vendégek védekezése sehogyan sem akart összeállni (14. p.: 8–5). Ekkor Vámosi Panna találatával sikerült egy gólra felzárkózniuk, de azután nem bírtak a remekül védő mislenyi kapussal, Vig Viviennel, aki még hétméterest is hárított (25. p.: 11–7). Papp Bálint időkérése sem használt a félidő végére tovább nőtt a különbség a felek között.
A második játékrész sem hozta meg a várt fordulatot. Továbbra is sok hibával támadtak a látogatók, így a hazai együttes hatgólos előnyt alakított ki, amit a 40. percig tartani is tudott (17–11). Vámosi Panna és Bencsik Bojána találatai még visszaadták a hitet. A félidő közepén 18–14-es állásnál még behozhatónak tűnt az elmaradás, de azután visszatér a játék a korábbi medrébe. A Kozármisleny a rengeteget hibázó csabaiakkal szemben zsinórban öt gólt ért el, ezzel pedig le is zárta a meccs érdemi részét (23–14). Az utolsó tíz perben már csak az volt a kérdés, lesz-e tíz közte, ezt azonban sikerült elkerülniük a viharsarkiaknak.
Papp Bálint: – Egy motivált hazai csapat ellen játszottunk, amely kihasználta a hibáinkat, és teljesen megérdemelten győzött. Dolgozunk tovább, hiszen még sok mérkőzés van hátra a rájátszásból, azokon be kell begyűjteni a hiányzó pontokat.