Magabiztos csabai rajt

Andróczki Flóra négyszer volt eredményes az évadnyitó mérkőzésen. Fotó: Antal János

Magabiztos hazai győzelemmel kezdte az NB I B-s bajnokságot a jelentősen átalakított békéscsabai női kézilabdacsapat. A Papp Bálint vezette együttes a Ferencváros tehetséges fiataljait múlta felül tucatra való gólnyi különbséggel, ami remek kiinduló pont a folytatáshoz.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Ferencvárosi TC U19 34–22 (21–14)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka.
Békéscsaba: Csizmadia – Andróczki 4, Török, GIRICZ 4, KUKELY A. 5 (1), Mayer 3, Kukely K. 2. Csere: Szabó D. (kapus), IVÁN 6, Gyimesi 1, Szögi 1, KARACS 4, Bucsi 4, Bencsik, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint. A Ferencváros legjobb góldobói: Baróti 6 (2), Horváth F. 4, Buzsáki 4, Marik D. 3.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 7/5.

Az idény első bajnoki mérkőzésén jól kezdtek a békéscsabaiak, a 7. percben 6–3-ra vezettek. A folytatásban felváltva estek a gólok, a 22. percben 14–11 volt az állás, a lelkes ferencvárosi fiatalok jól tartották magukat. A félidő hajrájában a lendületes hazai csapat sorra lőtte a gólokat, a 26. percben már 19–12-re vezetett, és a szünetre is hét gólos előnnyel mehetett.
Fordulás után a lila-fehérek tartottak a hat-hét gólos vezetést, miközben a cseréknek is lehetőséget adott Papp Bálint. A 43. percben 28–19-es csabai előnyt mutatott az eredményjelző tábla. A folytatásban a házigazda még növelte a különbséget, 31–22 után, vendégek az utolsó öt percben már nem találtak a kapuba, így a lila-fehérek 12 gólos győzelmet arattak.
Papp Bálint: – Elismerés jár a csapatom tagjainak a győzelemért. A mérkőzés egyes szakaszaiban jó tempóban kézilabdáztunk, ezt kell kitolni minél hosszabb időszakra a jövőben. Folytatjuk az eddig megkezdett munkát, készülünk a következő, Kispest elleni mérkőzésre.