Már második a rangadót megnyerő Szarvas

Buzási Orsolya vezére volt a szarvasi csapatnak, a rangadón hétszer vette be a bácsalmásiak kapuját. Fotó: Babák Zoltán

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 14. fordulója műsorában rangadót nyert a szarvasi együttes, amely a Bácsalmás elleni hazai sikerével leszorította vendégeit a tabella második helyéről. A határ menti csapatot a csorvásiak is utolérték pontszámban, akik a várt fölényes győzelmet hozták a csoport sereghajtója ellen. Csupán a gyomaendrődieknek nem termett pont, akik ki-ki meccset veszítettek el a Deszk ellen.

Szarvasi NKK–Bácsalmási PVSE 31–27 (12–8)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 200 néző. Vezette: Ihász, Szántó.
Szarvas: NAGY B. – BUZÁSI 7, BALOGH V. 9, Hajdu 4 (1), Papp Zs. 3 (2), Majoros 6 (3), Paska. Csere: Juhos, Skorka (kapusok), JANI K. 1, Kovács B. 1, Nyerges, Óvári, Tasgyik, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. A Bácsalmás legjobb góldobója: Rothpflug 11 (3).
Kiállítások: 14 perc + Hajdu Andrea kizárva, ill. 4 perc. Hétméteresek: 9/6, ill 8/6.
A mérkőzés elején mindkét csapat a védekezésre koncentrált, amit a gólok száma is mutat (19. p.: 6–6). Belehúzott a Szarvas és a szünetig négy góllal ellépett, majd a különbséget a fordulás után 3 perc alatt 6-ra növelte. A vendégek azonban nem adták fel, az 58. percben két gólra közelítették meg vendéglátóikat, de a hazaiak a finisben Balogh Vanessza és a sérüléséből felépült Kovács Brigitta góljaival bebiztosították a megérdemelt győzelmüket.

Csorvási SK–XVI. Kerületi KMSE 39–25 (18–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Bálint, Török.
Csorvás: Mike – IVANICS D. 6 (1), GELEGONYA 2, Baráth Zs., Baráth B. 4, KURUCZ 10, GYENES 7. Csere: ZSIGA (kapus), Valaczkai, Major, Lipták 3, Lévai 3 (1), Réti, Tóth-Greksza 4, Zahoránné, Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A XVI. Kerületi KMSE legjobb góldobója: Ilyés 6.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.
A mérkőzés első 20 percéig tudta tartani magát a vendégegyüttes. A mérkőzés további részében is a lényegesen jobb játékerővel rendelkező Csorvás akarata érvényesült, amely megérdemelt, magabiztos győzelmet aratott. A különbség kifejezi a két csapat közötti különbséget.

Gyomaendrődi NKSE–Deszki SC 26–28 (13–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 70 néző. Vezette: Rácz I., Rigó.
Gyomaendrőd: BOTOS – Dinya 5, Kereki N. 7, Mag 4 (1), Pomázi 1, Farkasinszki Z. 3, Farkasinszki M. 6. Csere: Gellai, Fekécs. Edző: Lakatos Tibor. A Deszk legjobb góldobója: Draxler O. 9 (3).
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 14/6.
A mérkőzést a Gyomaendrőd kezdte jobban, de a vendégek felzárkóztak és kiegyenlítettek. A második félidőben kezdettől a találkozó során 14 (!) hétméterest kapó (és ebből csak hatot értékesítő) deszkiek voltak aktívabbak, elhúztak, a hazaiaknak azonban már nem sikerült visszajönniük a mérkőzésbe, pedig mindent megtettek a pontszerzés érdekében, és a kapuban Botos Zsanett kiemelkedő teljesítményt nyújtott.

Korábban játszották: Orosházi NKC U22–Gyulasport 24–26