Másként is alakulhatott volna a békésiek sorsa

A békésiek februári 3 gólos hazai győzelme után ezúttal a nógrádiak nyertek hasonló különbséggel. Gapixfotó

Az első fordulóból elhalasztott mérkőzését pótolta vasárnap a Békési FKC NB I B-s férfi kézilabdacsapata, amely sérülések és betegségek miatt 9 játékosukat kényszerültek nélkülözni Balassagyarmaton. Ennek tudatában a 3 gólos vereség tisztes helytállásnak számít, noha máshogyan is alakulhatott volna a sorsuk.

Balassagyarmati KSE–Optimum Solar-Békési FKC 27–24 (12–10)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Balassagyarmat, zárt kapuk mögött. Vezette: Bóna Szabolcs, Földesi Csaba.
Békés: BORBÉLY – Osgyán 1, Haszilló 6, VARSANDÁN 6 (1), Székely 1, Árpási 3, SZÁSZ 6. Csere: Pankotai, Takács (kapusok), Kecskés 1, dr. Czina, Kádas, Kohlrusz, Csige. Edző: Papp Bálint. A Balassagyarmat legjobb góldobói: Sándor 8, Gráf 6.
Kiállítások: 16, ill. 12 perc + Székely kizárva. Hétméteresek: 0, ill. 3/1.

A találkozó elején jobbára a vendégek vezettek minimális különbséggel, de a házigazdák részéről rendre jött a válasz. A félidő közepén egy hármas szériával fordult a kocka, az ekkor szerzett előnyt a gyarmatiak tartani tudták a szünetig, de ehhez kellett a békésiek részéről elhibázott két büntető is.
A második félidő elejét nagy lendülettel kezdték a hazaiak, akik fokozatosan húztak el (45. p.: 18–12). A folytatásban is biztosan őrizte vezetését a Balassagyarmat, az utolsó percekben csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő a sorozatban elért négy gól.
Papp Bálint: – Teljesen máshogyan is alakulhatott volna a sorsunk, ha az első félidőben jobban használjuk ki a helyzeteinket. Szünet után sajnos volt egy tanácstalan időszakunk, így azután hiába hajráztunk jól, csak közelebb tudtunk kerülni az ellenfelünkhöz.