Másodszor sem bírtak a Nánással

Márczy Tekláék elmaradtak a korábbi hetekben nyújtott jó teljesítménytől. Fotó: Antal János

Váratlan vereséget szenvedett az orosházi női kézilabdacsapat az NB I B-s bajnokság 10. fordulójában. Herbert Gábor együttese a szombati hazai mérkőzésén a Hajdúnánással szemben maradt alul gyenge támadójátékának köszönhetően. A hajdúságiaknak másodszor is sikerült legyőzniük az ONKC-t noha már nélkülözniük kellett a hét közben Békéscsabára szerződő Vámosi Pannát.

OXXO Energy Orosházi NKC–Hajdúnánás 20–25 (11–12)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 120 néző. Vezette: Fibec Zoltán, Herbák Tamás.
Orosháza: Bálint – Bíró 3, Maláti 2, Kenyeres 3, Mikula 2, Vörös 6 (3), Moharos 2. Csere: Cseh (kapus), Szabó D., Márczy 2, Antal, Ács, Horváth B. Vezetőedző: Herbert Gábor. A Hajdúnánás legjobb góldobói: Kovács D. 8 (2), Sápi G. 6, Petrovics 5.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

A mérkőzés elején felváltva estek a gólok, a 10. percben 3–3, röviddel később 5–5 volt az állás. A hazaiak kapust cseréltek Bálint Anna helyett Cseh Roberta állt a háló elé. A keményen védekező nánásiak fokozatosan növelve előnyüket négy góllal elhúztak. A 25. percben Herbert Gábor 6–10-es állásnál időt kért, hogy felrázza tanítványait. Ez sikerült is neki, hiszen a szünetre egy gólra feljöttek a hazaiak.
Fordulás után az egykori orosházi irányító, Dajka István által felkészített vendégek kezdtek jobban, és a 36. percben három góllal elléptek (12–15). A hazaiaknál gyenge volt a lövéshatékonyság, alig haladta meg az ötven százalékot, így a kapu előtt határozottabb látgatók tovább növelték az előnyüket (45. p.: 15–20). A nánásiak lendületben maradtak és stabilan tartották a magabiztos fórt. Herbert Gábor időkérését követően az ONKC két gólt lőtt, Vörös hétméteresből az 56. percben tovább csökkentette a hátrányt. A másik oldalon Petrovics részéről érkezett a válasz, ezután már nem volt kérdéses, hogy ki nyeri a találkozót.
A látottak alapján, a védekezésben, és támadásban is jobb teljesítményt nyújtó hajdúnánásiak győzelme teljesen megérdemelt.
Herbert Gábor: – Gratulálok a vendégeknek, a játék minden elemében felülmúltak bennünket a mai napon. Gödörben vagyunk, de a jövő héten egy még erősebb ellenfelet fogadunk, és ellenük remélem feljavul majd a csapat játéka.