Megérkezett az élvonalba az Előre

Úgy tűnik, hogy Békéscsabán tényleg jó az irány. Fotó: Milyó Pál

A második győzelmét is megszerezte a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata, amely az évzáró 9. játéknapon a Budaörs ellen nyert nagy csatában. A nagy csatában elért kétgólos sikerével Papp Bálint hölgykoszorúja elkerült a kieső helyekről.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–Moyra Budaörs Handball 28–26 (14–11)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton.
Békéscsaba: Razum – Andróczki 3, M. AGBABA 8 (4), Bucsi 2, MAYER 2, GYIMESI 6, Borbély 1. Csere: SZABÓ D. (kapus), Giricz 2, Vámosi, TERMÁNY 4, Horváth G., Török, Bencsik, Hajtai, Zsemberi. Edző: Papp Bálint.
Budaörs: Varjas-Sipeki – Szabó-Májer 2, Schneider 2, PÁLOS-BOGNÁR 9 (5), Gergely-Zsigmond 3, Hudák, Tóth M. 2. Csere: Vártok R. (kapus), GORLISZKA 4, Vártok T. 1, Szekerczés 1, Smid, Mlinkó, Szabadfi 1, Braun 1, Bánfai. Vezetőedző: Buday Dániel.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc . Hétméteresek: 4/4, ill. 6/6.
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–3; 10. p.: 4–6; 16. p.: 8–9; 25. p.: 12–9; 33. p.: 16–11; 39. p.: 17–15; 46. p.: 19–17; 51. p.: 23–18; 55. p.: 25–23; 59. p.: 27–26.

Gyors gólváltásokkal indult a találkozó, ám azután néhány hazai rossz döntést kihasználva 4–3-ról 4–6-ra fordított a Budaörs, amelynek kapujában Vártok Ramóna váltotta a csabai nevelésű Varjas-Sipeki Flórát. Azonban ő sem tudta orvosolni társai védekezési hiányosságait, mint ahogyan Marina Razumra és a hazai játékosokra is érvényes volt ugyanez. Különösen az ex-válogatott Pálos-Bognár Barbara okozott sok gondot Papp Bálint tanítványainak, aki a 16. percben már negyedik találatát szerezte. Vezérletével a eddig a vendégeknél volt a minimális előny, ám Andróczki Flóra révén a 19. minutában újból fordult a kocka. A félidő utolsó harmadára visszaesett a csapatok teljesítménye, Mayer Szabina így is kétgólosra növelte az Előre előnyét. Nyomban jött Buday Dániel időkérése, de tanítványai változatlanul sok technikai hibát vétettek, ezzel élve Termény Rita az addigi legnagyobb különbséget alakította ki (12–9). A budaörsiek 11 percen át tartó gólcsendjét Lilija Gorliszka szakította meg, akinek elévülhetetlen érdemei voltak abban, hogy a szünetig nem szakadtak le jelentősen a látogatók.
A második félidőt Gyimesi Kitti találatai nyitották (16–11), ám a társak nem tudtak felnőni mellé góllövésben, a másik oldalon viszont Schneider Éva pontosabb volt, és a 39. percre 17–15-re hozta fel a vendégeket. Ennél közelebb azonban nem tudtak zárkózni, mert a rutinos Mayer Szabina 17-ről elmozdította a csabaiakat, 19–15-ös állásnál pedig ismét Buday Dániel kényszerült időkéréssel nyugtatni játékosait. Átmenetileg sikerült is kizökkentenie a házigazdákat, akiknél nagyon hiányoztak a házi gólkirály, Marija Agbaba szokásos találatai. Végszóra mégis az ő duplája lendítette át a holtponton a lila-fehéreket, akik az 51. percre visszaállították a félidő eleji ötgólos előnyüket (23–18). A Budaörs újabb időkérés után két gyors találattal nyitotta meg a hajrát. Nagy rohanás vette kezdetét, a hazaiaknál Gyimesi Kitti és Marija Agbaba rendre jókor lőtte át a szívósan küzdő vendégeket, meggátolva őket abban, hogy két gólnál közelebb kerülhessenek. Pálos-Bognár Barbara hétméteresével 27–26-nál így is izgalmassá vált a találkozó, de Agbaba hasonló módon válaszolt, ezzel pedig pontot tett a két pontra.
Kétség nem férhet hozzá, hogy a Békéscsaba megérkezett az élvonalba. Már a kisvárdai kupabravúr és az óváriak legyőzése is erre utalt, a mérsékeltebb minőségű játékkal, de nagy szívvel elért újabb hazai siker pedig egyértelműen ezt bizonyítja. Folytatás január 13-án Kisvárdán.

Papp Bálint: – Gratulálok a lányoknak, nagyon harciasan küzdöttek! Tudtuk, hogy csak csapatként funkcionálva lehet sanszunk és ha a védekezésünk is működik. Értékes győzelmet arattunk, köszönet a szurkolóknak, akik remek hangulatot teremtettek a csarnokban és átsegítettek bennünket a holtpontokon.
Buday Dániel: – Gratulálok a hazai csapatnak, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést! Azzal, hogy kihagytunk egy csomó ziccert és kapusteljesítményünk sem volt, csak önmagunkat okolhatjuk a vereségért. Mérsékelt teljesítményt nyújtottunk, úgy néz ki, hogy megmaradunk kis csapatnak.