Megőrizték idei veretlenségüket

Maláti Dóra ötször talált be előző csapata kapujába. Fotó: Antal János

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság Keleti csoportjában szépen lassan pótolják a csapatok az őszről elmaradt hiányosságaikat. Így tett vasárnap az orosházi együttes is, amely Kecskeméten játszotta le a 10. forduló során elmaradt mérkőzésüket. A viharsarki együttes mérsékeltebb teljesítménnyel is begyűjtötte a két pontot, ezzel megtartotta idei veretlenségét, a tabellán pedig a 6. helyre kapaszkodott fel.

Kecskeméti NKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 26–27 (12–13)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Kecskemét, zárt kapuk mögött. Vezette: Gáspár Soma, Vörös Bence.
Orosháza: Cseh – BÍRÓ 5, Kenyeres, Tóth S. 3 (2), MIKULA 3, Márczy 3, Moharos. Csere: Csizmadia (kapus), Magó 1, Vörös 4 (1), Maláti 5, Antal 1, Szabó D., Nemes 2, Ács, Horváth B. Edző: Herbert Gábor. A Kecskemét legjobb góldobói: Borbély 13 (6), Pap M. 6.
Kiállítások: 10, ill. 16 perc + Tóth Sára kizárva. Hétméteresek: 6/6, ill. 3/3.

A hazaiak mindössze tíz játékossal tudtak kiállni a vasárnapi találkozóra. Lendületesen kezdett a Kecskemét, a volt csabai Borbély Márta vezetésével és góljaival a 9. percben 5–1-re elhúzott. A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, a vendégek sokat hibáztak. A 19. percben 9–6-os kecskeméti előnyt mutatott az eredményjelző. Erősítettek az orosháziak, és a 27. percben átvették a vezetést (9–10). Az egy gólos előnyt a szünetig megőrizte az ONKC.
Fordulás után a 36. percben átvette a vezetést a Kecskemét (15–14). Felváltva estek a gólok, jobbára a hazaiknál volt az előny. A 46. percben 21–19-et mutatott az eredményjelző. A vendégek nem adták fel, és az 51. percben egyenlítettek (21–21). A hajrában átvette a vezetést a hosszabb kispaddal rendelkező ONKC, az 57. percben háromgólos hátrányban a hazaiak mestere, Varga József időt kért. Márczyt kiállítottak, a kecskemétiek feljöttek, amikor az 59. percben Herbert Gábor is időt kért. Az utolsó percben Borbély góljával 26–27-re alakult az állás. Az orosháziak Tóth Sára harmadik kétperces kiállítása után – aki megkapta a piros lapot – emberhátrányba kerültek, de a lefújásig megúszták kapott gól nélkül, így megnyerték a fordulatos találkozót.
Herbert Gábor: – Az idény leggyengébb játékával tudtunk nyerni. Mindkét csapatnak jár a gratuláció, a hazaiaknak azért, hogy a sok hiányzó ellenére is ilyen jól játszottak, a mieinknek azért, mert végig elszántan küzdöttek a siker érdekében.