Megszakadt a gyulaiak tavaszi nagy sorozata

A szarvasiak az őszi 7 gólos hazai siker után ismét legyőzték Valaczkai Ildikóékat (20). Fotó: Babák Zoltán

A Szarvas és az Orosháza sikerével zárult az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi 17. fordulója két megyei vonatkozású derbije. Békéscsabán a két dobogóért küzdő együttes párharcát a szarvasiak jobb első félidei játékkal nyerték, Orosházán viszont a hazai fiatalok szerencsés győzelmet arattak a jól finiselő gyomaendrődiek ellen. Gyulán a jó passzban lévő hazai gárda a listavezetőt fogadta, de nem bírt vele, így első tavaszi vereségét könyvelte el.

Csorvási SK–Szarvasi NKK 23–28 (12–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 90 néző. Vezette: Horváth, Simó.
Csorvás: Mike – VALACZKAI 5, Gelegonya 2, Baráth Zs., Réti, Kurucz 4, Gyenes 3. Csere: Baráth B. 8 (3), Ivanics D., Lipták, Biró R., Lévai, Major, Popol, Zahoránné 1, Tóth-Greksza. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos.
Szarvas: NAGY B. – BUZÁSI 7, Balogh V. 2, HAJDU 7, Majoros 7 (3), PAPP Zs. 3, Paska 2. Csere: Juhos, Skorka (kapusok), Jani, Kovács B., Óvári, Száva, Tasgyik, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/3, ill. 5/3.
A múlt héten a Gyula ellen betliző vendégek bizonyultak aktívabbnak, előbb két-három, a szünet előtt egy perccel már öttel vezettek (11–16). A fordulás utáni percekben három vendég találatra Baráth Berta eggyel válaszolt, de közben büntetőt is hibázott. A 36. percben Buzási gólja után már 21–15-ös eredményt mutatott az eredményjelző. A kreatívan játszó Körös-partiak elsősorban a beállós játékkal szerezték góljaikat. A hazai csapat gyenge játéka, párosult a vendégek jobb helyzetkihasználásával, így a szarvasi győzelem teljesen megérdemelt. Sajnálatos az 50. percben az addig jól védő Mike Mária sérülése.

Orosházi NKC U22–Gyomaendrődi NKSE 30–29 (18–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 70 néző. Vezette: Matic, Nádasdi.
Orosháza U22: Gedó – Nagy R. 1, Révész 2, Szöllősi 3 (1), Csompora, Mészáros 1, Jáhn 1. Csere: Szőke (kapus), PAPP E. 7 (4), HORVÁTH B. 1, ÁCS 3, Buczku 2, Bedron 2, Forrás 4 (4), Balaskó 2, Patkós 1. Edző: Nagy Ferenc.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 1, KEREKI N. 6, Mag 1, Pomázi 2, FARKASINSZKI Z. 9 (2), FARKASINSZKI M. 7. Csere: Burai (kapus), Fekécs, Gyuricza, Kereki L., Urbán 2, Werle 1. Edző: Lakatos Tibor.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 12/9, ill. 2/2.
Fej-fej mellett haladtak a csapatok az első félidőben, egyik fél sem tudott elhúzni a másiktól. A szünetig a hazaiaknak sikerült kétgólos előnyt összehozni. A második félidőben villámrajtot vett az Orosháza, meglépett hat góllal. Ekkor azonban kijött a hazaiakon a fáradtság, sok hibát vétettek, visszajött a mérkőzésbe a lelkes Gyomaendrőd, de a hatból egy gólos előnyt némi szerencsével sikerült megtartaniuk.

CZ-Gyulasport–Kecskeméti NKSE 17–26 (10–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 250 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.
Gyula: Antal – Lukács 3, Milyó 3, Hős 4, Fodor-Bottó, Szabó K. 3, Csapó-Kovács H. Csere: Juhász (kapus), Nagy P. 1, Kovács K., Ladics 1, Papné-Lukoviczki 2 (1), Németh Cs., Farkasinszki, Kovács A., Vólent. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. A Kecskemét legjobb góldobója: Kovács V. 8.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2.
Gyors, ötletes támadásokkal, jó kapusteljesítménnyel birtokoltak előnyt a gyulaiak, a vendégek csak a félidő végére tudtak kiegyenlíteni. A második félidő elején a Kecskemét ritmust és stílust váltott és pár perc alatt ellépett a házigazdától. A gyulaiak küzdöttek, de a feljavult ellenfelükkel szemben ez kevésnek bizonyult. A játék összképe alapján a vendégek megérdemelten vitték el a két pontot Gyuláról.