Megszakadt a remek orosházi sorozat

Vörös Bettináék nem tudták pótolni a hiányzó társakat. Fotó: Zsedényi Péter

Idegenben szakadt meg az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata jó sorozata, amely foghíjas állománnyal lépett pályára Algyőn. Az első félidőben még jól tartották magukat Vörös Bettináék, de szünet után elfáradtak, így a hazaiak megérdemelten szerezték meg a két pontot.

Levendula Hotel FKSE-Algyő–OXXO Energy Orosházi NKC 28–20 (14–13)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Algyő, 150 néző. Vezette: Bába Sándor, Horváth Péter.
Orosháza: Bálint – Ludvig 2, Vörös 3, Repák 1, Ács 1, Baráth 4, Iván 6. Csere: Szőke (kapus), Mikula 3, Gara, Patyi, Bedron. Edző: Morva Zoltán. Az Algyő legjobb góllövői: Szepesi 6, Miklós 6.
Kiállítások: 6, illetve 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/8.

Betegség vagy kisebb sérülés miatt Bíró Petra, Kenyeres Barbara, Prozlik Titanilla és Zavaczki Boglárka sem tarthatott a csapattal a szomszédvárba. Természetesen ez jelentősen behatárolta Morva Zoltán lehetőségeit.
Gyors gólváltás után főként védéseket és rontott lövéseket láthatott a publikum. Ács Orsolya növelte kettőre az orosházi előnyt 3–1-nél, majd a 16. percben a meccs során először a hazai gárda vezetett. A mérkőzés színvonala nem volt túl magas, rengeteget hibáztak a csapatok. Az algyőiek valamivel pontosabban céloztak, így a 21. percben 11–7-re megléptek. Ekkor már két időkérésen is túl volt Morva Zoltán, tanítványai a szünetig minimálisra csökkentették a különbséget.
Rosszul kezdték ellenben a második játékrészt, a 38. percben újból négy góllal lépett meg az Algyő. Az eladott labdákat, technikai hibákat és rontott lövéseket pillanatok alatt megbüntették a hazaiak. Sokáig nem nőtt jelentősen a távolság a két együttes között, Iván Emese büntetője után a 47. percben 20–15 állt az eredményjelzőn. Az orosházi kispad rövidsége egyre jobban kiütközött, elfáradt a csapat az Algyő eközben a lefújásig nyolcgólos előnyt alakított ki és megérdemelten nyerte meg a találkozót.
Morva Zoltán: – A különbséget túlzónak érzem még annak fényében is, hogy néhány meghatározó játékosom nem tudott ma pályára lépni. Nagy baj azonban nem történt, ezt mondtam a lányoknak az öltözőben is. Most pihenünk két napot, ráfér a csapatra.