Megszületett az első várva várt siker

Vörös Bettina ilyen szoros őrizetet kapott, nem csoda, hogy ezúttal csak hétméteresekből volt eredményes. Fotó: Zsedényi Péter

A harmadik fordulóig kellett várni az orosházi NB I B-s női kézilabdacsapat első őszi győzelmére, amely Morva Zoltán irányításával az első volt a sorban. Kenyeres Fanniék a Ferencváros utánpótlását múlták felül, rendkívül magabiztos játékkal.

OXXO Energy Orosházi NKC–Ferencvárosi TC U19 30–21 (16–12)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: Kovács-Sebők Stefánia, Vastag-Réti Rebeka.
Orosháza: Bálint – Ludvig 4, Vörös 2, Kenyeres 5, Mikula 2, Iván 5, Bíró 2. Cserék: Cseh, Szőke (kapusok), Gara, Ács 2, Jáhn, Baráth 3, Bedron 1, Repák 4. Edző: Morva Zoltán. A Ferencváros legjobb góldobói: Horváth F. 5, Szabó A. 5.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3.

Gyorsan kétgólos előnyt szerzett az Orosháza, ezt nem is adta ki a kezeiből, köszönhetően a védelmének, illetve a jó formában védő Bálint Annának. Hiába veszítette el legjobbját, Kármán Lucát, a Fradi így is szívósan tartotta magát, de végig a hazaiak uralták a játékot, a félidő utolsó pillanatai is nekik kedveztek, így négygólos fórral vonultak pihenőre.
Fordulás után a  tompább hazai kezdés eredményeként a Fradi felzárkózott, majd Mikula Dóra duplájával visszaállt a szünetig kialakult különbség. Támadásban olykor most is előfordultak pontatlanságok orosházi oldalon, de ezeket védekezésben sikerült ellensúlyozni. A 48. percben öttel, tíz minutummal a vége előtt pedig már hattal vezettek Morva Zoltán tanítványai. Ekkora minden időkérését elhasználta a vendégek edzője, de változtatni a játék menetén nem tudott. Az 52. percben egy ötgólos széria végén megszerezte első találatát a felnőttek Bedron Viktória. Ezzel már 26–19 volt az állás. A lefújásnál 30-21 állt az eredményjelzőn, ami azt jelenti, hogy megszereztük az idei szezon első győzelmét.
Morva Zoltán: – Átszakadt a gát, végre pontokat szereztünk. Az elmúlt két mérkőzésen is éreztem, hogy szakaszokban nagyon jól játszottunk, de voltak olyan periódusok, amikor leblokkoltunk. Most jól kontrolláltuk a mérkőzést, a cserepadról beálló játékosok is hozzá tudtak tenni a meccshez. Boldogok vagyunk.