Megtört a békésiek debreceni „átka”

Haszilló Gergő igazán elemében volt a szombat esti mérkőzésen. Fotó: Kisfaludy István

Az őszi idény záró fordulójából elmaradt debreceni bajnoki mérkőzését pótolta szombaton a Békési FKC NB I B-s férfi kézilabdacsapata. A kék-fehér alakulat a kezdeti gólváltást követően kézbe vette a találkozó irányítását, és végül remek játékkal arattak magabiztos győzelmet, a 2 ponttal pedig az 5. helyre jöttek fel a Keleti csoport tabelláján.

Debreceni EAC–Optimum Solar-Békési FKC 22–27 (11–14)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Debrecen, zárt kapuk mögött. Vezette: Rontó Ádám, Szanyi Péter Gábor.
Békés: PAJKÓ – Osgyán 3, HASZILLÓ 10 (6), Varsandán 4, Árpási, Szász 3, FEDOR 5. Csere: Pankotai, Borbély (kapusok), Kohlrusz, Székely 1, Gál 1, DR. CZINA, Bátky, Mezei, Kiss R. Edző: Papp Bálint. A Debrecen legjobb góldobói: Pethő 6 (2), Illés 4 (4).
Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 8/7.

Az első 10 percben fej-fej mellett haladt a két csapat. A békésieket Haszilló és Varsandán találatai tartották versenyben, ám miután a védekezésük is összeállt, egy öt minutás gólcsendre késztették a házigazdákat. Az ekkor kiharcolt 3 gólos előnyük tartósan megmaradt, sőt olykor négyre is felhizlalták azt (19. p.: 6–10), míg a debreceniek jobb pillanataiban kettőre olvadt a fór.
A szünet sem tudta kizökkenteni a békési játékosokat. A második félidő elején egy újabb 7 perces periódusban őrizték meg kapujukat a góltól, ezzel tekintélyesre nőtt a fórjuk (40. p.: 13–19). Néhány pontatlan támadásbefejezés elegendő volt a DEAC csapatának ahhoz, hogy visszajöjjön a meccsbe (48. p.: 18–20). Ezzel azonban el is lőtte az utolsó munícióját a hazai alakulat. A békésieknek sikerült gyorsítaniuk és pontosítaniuk a játékukat, és visszaállították a korábbi rendet, a végjátékra pedig nem maradt izgalom.
Papp Bálint: – Értékes pontokat hoztunk el Debrecenből, ami évek óta nem sikerült. A csapat hozzáállása kiemelkedő volt, ami a találkozó nagy részében jó játékkal is párosult.