Megyei párharcok hétvégéje

Farkasinszki Zita (kékben) a gyomaendrődiek vezéregyénisége volt hét végén, Szögi Tímeáék viszont játék nélkül maradtak. Fotó: Rusznyák Csaba/Gyulai Hírlap

Az NB II-es női kézilabda-bajnokság 8. játéknapján két megyei párharcot is rendeztek. A szeghalmi  alsóházi derbin a szarvasiak kiélezett végjátékban múlták felül a házigazdákat, Gyomaendrődön ezzel ellentétben magabiztosabb hazai siker született, a csorvásiak szünet után csak tartani tudták az addig kialakult különbséget. A gyulai hölgyek kényszerű szabadságot kaptak, mert az ellenfelük lemondta a mérkőzést.

Szeghalmi NKC–Szarvasi NKK 22–23 (10–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, zárt kapuk mögött. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Szeghalom: Tem – Szijjártó 2, Petri 4 (1), Tóth J. 2, Szántó 2, Hegedűs 7 (4), Kiss V. 3. Csere: Csizmadia, Triffa (kapusok), Hajzer 2, Kotroczó, Pincés, Molnár B., Rab, Körtvélyesi, Ambrus. Edző: Zsadányi Sándor.
Szarvas: Juhos – Paska 3, Majoros 7 (1), Szabó T. 1, Nyerges 1, Trnyik, Tasgyik 3. Csere: Skorka (kapus), Óvári 8, Ábrahám, Jani, Fodor, Závoda. Edző: Száva Flórián.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1.
A szeghalmiak kezdték jobban a játékot, a mérkőzés elején 2-3 góllal elhúztak. Ezután erőre kaptak a vendégek, és a szünetig folyamatosan ledolgozták a hátrányukat, a második felvonás elején pedig négy gyors góllal át is vettek a vezetést. A hazaiak nem adták fel és a 43. percben kiegyenlítettek (17–17). Innentől kezdve felváltva estek a gólok, de végül a szerencsésebb szarvasiak gyűjtötték be a két pontot.

Gyomaendrődi NKSE–Csorvási SK 29–24 (14–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, zárt kapuk mögött. Vezette: Rigó, Rizinger.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya, Gyuricza 3, Mag, Farkasinszki Z. 10 (4), Szűcs 7, Farkasinszki M. 1. Csere: Domokos (kapus), Dinnyés 2, Nagy B. 1, Németh K. 5. Edző: Lakatos Tibor.
Csorvás: Mike – Major, Madar 1, Kurucz 5, Réti 2, Baráth B. 7 (3), Kerepeczkiné. Csere: Zahoránné, Valaczkai 6 (1), Ivanics D. 1, Nagy A. 2. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4.
A jó védekezésnek köszönhetően végig irányította a mérkőzést a Gyomaendrőd, és megérdemelten tartotta otthon a két pontot.

A Corner-Gyulasport–Kecskeméti NKSE U22 mérkőzés elmaradt, mert a vendégek nem vállalták a játékot.