Mérsékelt játékkal is biztos siker

Tóth Sára sok borsot tört a szegediek orra alá. Fotó: Antal János

Magabiztos hazai győzelmet aratott az Orosházi NKC női kézilabdacsapata, amely az NB I B-s bajnokság 4. fordulójából elnapolt mérkőzést pótolt a szegediekkel. A Keleti csoport délalföldi derbijén nem játszottak túlságosan jól a házigazdák, de ezúttal így is begyűjtötték a két pontot.

OXXO Energy Orosházi NKC–PC Trade Szegedi NKSE 35–29 (16–12)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Sándor György, Szabó Balázs.
Orosháza: Cseh – Bíró 1, Maláti 3, Tóth S. 6 (3), Mikula 3, MÁRCZY 7, MOHAROS 7. Csere: VÖRÖS 4, Kenyeres 3, Magó, Nemes 1, Szabó D. Edző: Herbert Gábor. A Szeged legjobb góldobói: Miklós 7, Farkas A. 5, Szabó F. 5, Zsikó 5 (2).
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2.

A 4. percben a hazaiak vezettek 3–2-re, majd 4–4-re egyenlített a Szeged, sőt a 7. percben már 6–4-re átvette a vezetést. Kapkodva játszott az ONKC, amit kihasznált a vendégcsapat. Gyengén védekezett az Orosháza, ebben az időszakban nem volt kapusteljesítmény sem, így a 13. percben már 8–6-ra vezetett a Tisza-parti alakulat. A 14. percben emberelőnyben Mikula Dóra góljával egyenlített a hazai együttes. A folytatásban felváltva estek a gólok, a 20. percben Márczy Tekla emberhátrányból elért gólja után 12–10-et mutatott az eredményjelző. A félidő hajrájában tartotta az előnyt a házigazda. A 25. percben 14–11-nél Herbert Gábor időt kért, hogy megnyugtassa csapatának tagjait. A végjátékban ötgólos előnyre tett szert az ONKC (16–11), amikor a szegediek is időt kértek, és a szünetig egy góllal csökkentették a hátrányt.

Fordulás után mintha az öltözőben maradtak volna az orosháziak, a 33. percben 16–14-re jött fel a vendégcsapat. Ezt követően rendezte a sorokat az ONKC, és a 39. percben már ismét öt gól volt az előnye (21–16). A lelkes szegediek mindent megpróbáltak, de a hazaiak tartani tudták az 5–6 gólos vezetést. A 43. percben Vojkovics Gyula időt kért, ekkor már csapata hétgólos hátrányban volt. A vendégek két gólt lőttek, amire nem jött válasz a.hazaiaktól, de továbbra is az Orosháza irányította a játékot. Az 51. percben 27–23-nál Herbert Gábor időt kért, hogy rendezze a sorokat. A mérkőzés hajrájában három gólra zárkózott fel a Szeged (54. p.: 29–26). Ezután viszont a hazaiak sorra lőtték a gólokat, és négy perc alatt 34–26-ra elhúztak, és biztosan nyertek.
Herbert Gábor: – Nem vagyok elégedett a mutatott játékkal, csak a két pontnak örülhetünk.