Mesteri munka volt!

A csabai lányok mesteri munkát végeztek szombat este. Fotó: Milyó Pál

Hatalmas bravúrral „iratkozott be a bajnokságba” a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata. Papp Bálint tanítványai a 5. forduló szombati mérkőzésén a játéknap előtt dobogós Mosonmagyaróvárt győzték le végig koncentrált játékkal, több egészen kiváló egyéni teljesítménnyel.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–Motherson-Mosonmagyaróvár 29–24 (15–12)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Dáné Rita, Marton Zsófia.
Békéscsaba: RAZUM – ANDRÓCZKI 3, M. AGBABA 8 (5), BUCSI 10, Mayer, Gyimesi 1, Kukely K. 1. Csere: Szabó D. (kapus), GIRICZ 3, Vámosi, Termány, Kukely K., Horváth G., Török, Bencsik, BORBÉLY 3, Zsemberi. Edző: Papp Bálint.
Mosonmagyaróvár: SZEMEREY – Mihály 1, Pásztor 2, Ivancok 3, Albek 2, Tóth E. 2 (2), Stranigg Zs. 1. Csere: Mistina (kapus), LANCZ 5, Kovács P. 4, Tóth N., Faragó, Sztankovics 1, Csire 2, Bardi 1, Tóth G. Vezetőedző: Gyurka János.
Kiállítások: 14, ill. 16 perc + Albek Anna az 55. percben kizárva. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–4; 8. p.: 4–4; 13. p.: 7–8; 20. p.: 10–8; 29. p.: 15–11; 36. p.: 16–15; 44. p.: 20–19; 52. p.: 24–19; 55. p.: 25–22; 58. p.: 28–22.

Az év közben Mosonmagyaróvárról igazolt Hajtai Vanessza a két klub egyezsége alapján nem állhatott rendelkezésre hazai oldalon.
A vendégek szerezték a találkozó első két találatát, de ez a csabaiak elszántságán nem csorbított. Marija Agbaba és Bucsi Lili becsülettel termelte a gólokat, és rendre egalizált a félidő első felében. Amikor pedig a félidő középső harmadában Marina Razum is igazán belelendült a kapuban, bő 7 percen keresztül megragadtak 8 gólon az óváriak. Ezt kihasználva, 10–8-as vezetésre tett szert a hazai együttes. Bár voltak, akik „túlvállalták” magukat a vendégek kapuja előtt, a végjátékban így is nőtt a remekül védekező békéscsabai előnye. Bucsi Lili hatodik találatával, 15–11-nél kialakult a legnagyobb különbség a felek között.
Kukely Klára ezt állította vissza a második félidő elején, ám erre Lancz Barbora „mesterhármasával” válaszoltak a látogatók (16–15). A szlovák légiós ebben az időszakban egymaga tartotta versenyben Gyurka János együttesét. Egy gólnál közelebb így sem tudtak zárkózni, mert hazai oldalon mindig akadt valaki, aki bevette Mistina Kitty kapuját (44. p.: 20–19). A másik oldalon viszont Razum 8 percre Lehúzta a rolót a vendégek előtt, ennek köszönhetően a hajrát minden korábbinál tekintélyesebb fórral (24–19) indíthatta Papp Bálint alakulata. Az utolsó 10 percre nagy rohanás vette kezdetét, ami kölcsönösen sok hibát szült. A mosoniak próbálták menteni a menthetőt, Kovács Patrícia 25–22-nél még ráijesztett a hazai publikumra, ám azután lehiggadtak a kedvencek. A kezdettől szenzációsan játszó Bucsi Lili tizedik találatával végleg szertefoszlatta a látogatók pontmentési akcióját.
A rendkívül fegyelmezett és alázatos játékot nyújtó Békéscsaba a forduló meglepetését okozta sikerével, aminek ugyanakkor már voltak előjelei az elmúlt hetekben.

Papp Bálint: – Becsülettel felkészültünk, tudtuk, hogy nagyon jó csapat jön hozzánk. Megpróbáltuk kihasználni, hogy kettős terhelés alatt áll az ellenfelünk. Nagyszerű csapatmunka érdeme volt a mai győzelem, bízom benne, hogy erőt ad majd a folytatásra. Dolgozunk tovább, hosszú még bajnokság, fontos feladatok várnak ránk.
Gyurka János: – Nem érkeztünk meg erre a mérkőzésre. Enerváltak voltunk, lassúak, nehézkesen reagáltunk, csak időközönként lobban lángra a csapat, ez a dekoncentráltság okozta a vereségünket. Gratulálok a Békéscsabának, azt játszotta, amit tud, és bár náluk is volt hiba, mi ezeket a lehetőségeket nem tudtuk a magunk malmára hajtani.