Nagy hátrányból fordított az Előre

Csizmadia Fanniék jelentős hátrányból fordítottak. Fotó: Antal János

Győzelemmel kezdte meg a nyári felkészülési mérkőzések sorát a Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapata. A debütáló vezetőedző, Papp Bálint alakulata az élvonalba frissen feljutott Vasast verte szoros csatában a pénteki békéscsabai találkozón.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Vasas 26–25 (11–14)
Felkészülési női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Nagy F., Thuróczy.
Békéscsaba: Szabó D. – Andróczki 3, Gyimesi 2, Borbély 4 (2), Mayer 2, Kukely A. 7, Kukely K. Csere: Csizmadia (kapus), Giricz 3, Török 3, Iván, Kobela 2, Karacs, Bencsik, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint. A Vasas legjobb góldobói: Pénzes 9, Kajdon 3, Szatmári 3.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3//2, ill. 2/2.

A csabai lányok idei első felkészülési mérkőzésükön az NB I-es újonc, a nyáron nyolc új játékossal megerősített Vasast fogadták. Az első tíz percben kiegyenlített játék folyt a pályán, a 10. percben 5–5 volt az állás. A folytatásban mind támadásban, mind védekezésben többször hibáztak a hazaiak, amit kihasználtak a fővárosiak, és a 20. percben négy gólos előnyre tettek szert (6–10). A szünetig egy gólt ledolgozott hátrányából a házigazda együttes. Fordulás után a korábban Békéscsabán is szerepelt, debreceni nevelésű Pénzes Laura vezetésével és góljaival, a vendégek fokozatosan elhúztak, és a 46. percben már hat góllal vezettek (16–22). A csabai lányok azonban nem adták fel, a szurkolók biztatása mellett a feljavult védekezésnek köszönhetően szépen jöttek fel, és az 56. percben egyenlítettek (24–24). A hajrában a lila-fehérek megszerezték a győzelmet.
A lila-fehérek legközelebb augusztus 6-án, pénteken 15.30 órakor Debrecenben lépnek pályára felkészülési mérkőzésen, az NB I-es DVSC otthonában.
Papp Bálint: – Mivel hat új érkezőnk van így nem alakulhatott ki folyamatos játék. Szünet után feljavult a védekezésünk, támadásban pedig pontosabban lőttünk, így a szurkolók támogatásával sikerült a végére fordítanunk. Még nagyon az út elején járunk, minden területen javulnunk kell a jövőben.