Nagy volt a kontraszt az ONKC játékában

Mikula Dóra lélektanilag fontos gólokat szerzett, csapata azonban nem tudott élni ezzel. Archív felvétel

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság második játéknapján is pont nélkül maradt az Orosházi NKC együttese. A második számú megyei alakulat őszi első házon kívüli meccsén Debrecenben a DVSC akadémistáival szemben veszítette el minimális különbséggel.

Debreceni VSC U19–OXXO Energy Orosházi NKC 25–24 (12–9)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Debrecen, 120 néző. Vezette: Hársfalvi Zsófia, Mórocz Réka.
Orosháza: Bálint – Ludvig 1, Vörös 5, Kenyeres 7, Mikula 2, Iván 3, Bíró 3. Csere: Cseh, Szőke (kapusok), Repák, Jáhn, Baráth 1, Bedron, Patyi, Gara. Vezetőedző: Morva Zoltán. A Debrecen legjobb góldobói: Bacenková 6, Kelemen 6, Kiss Cs. 5.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 1/1.

Az orosháziak jól kezdték a mérkőzést, a védelem feszes volt, a kapuban pedig Bálint Anna is többször hárított. Hét percnyi játék után 4–2-re vezettek, ezt a különbséget a 13. minutáig tartani is tudták. Ekkor már akadoztak a támadásaik, amit védekezéssel még tudtak kompenzálni. A 18. percre azonban elfogyott az előny, 7–7-es állásnál érkezett is Morva Zoltán időkérése. Az egypercnyi taktikai szünet nem volt elegendő, a 29. percben 12–8-ra lépett meg a hazai gárda, amiből egy gólt sikerült lefaragni a szünetre.
A folytatásban is időbe telt mire felpörögtek Kenyeres Barbaráék. Hat perc elteltével egy gólra zárkóztak fel, de ismét erősített a Debrecen (16–13). Az első félidőhöz mérten támadásban sokkal hatékonyabb volt az ONKC, az 50. percben Mikula Dóra ejtette be az ülő kapus feje felett a labdát a kapuba, amivel hosszú idő után újra egál volt. Röviddel később pedig már a vezetést is megszerezte a beállós, sőt Bíró Petra ziccerével kettőre nőtt az előny. Hét perccel a lefújás előtt 21-19 volt az állás, amikor érkezett a hajdúsági időkérés. Az utolsó öt percre visszaesett a vendégek játéka, a hibáit kihasználva egyenlített a Debrecen, majd fordított is, ez pedig már végzetes volt.
Morva Zoltán: – Nem tudjuk átlépni a saját árnyékunkat. Amikor előnyt alakítunk ki, elfelejtünk kézilabdázni. Támadásban a tízperces rövidzárlatok nem férnek bele, ez bebizonyosodott a Pécs és most a Debrecen ellen is. A második félidőben szépen küzdöttünk, megfordítottuk az állást, de a végjátékban a saját hibáinknak köszönhetően nem szereztünk pontot.