Nagyot játszottak a szeghalmi lányok

Az orosházi lányok – itt az MTK elleni kupameccs előtt – első felnőtt bajnoki sikerüket aratták. Fotó: MTK Budapest

A szeghalmi lányok bravúrjától volt hangos a szakma az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi 10.napján. Zsadányi Sándor alakulata a bajnoki címről talán épp most lemondani kényszerű Bácsalmás otthonából szállították haza a két pontot. Első győzelmüket ünnepelhették az alsóházi derbin az orosházi fiatalok, ellenben a szarvasiak és a tartalékos csorvásiak számára nem termett babér a dobogóra, illetve aranyéremre avanzsáló riválisok otthonában.

Bácsalmási PVSE–Szeghalmi NKC 30–33 (18–18)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Kelebia, 80 néző. Vezette: Kovacsik, Polgár.
Szeghalom: CSIZMADIA – Szijjártó 5, Petri 10, Hegedűs 4, KÖRTVÉLYESI 7, TÓTH J. 5, Kiss V. 1. Csere: Triffa (kapus), Kovács Sz. 1, Hajzer, Pincés, Ambrus, Molnár B. Edző: Zsadányi Sándor. A Bácsalmás legjobb góldobói: Nagy M. 8, Gabnai 6 (2), Dankó 6 (1), Rohtpflug 5.
Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/1.
A szeghalmi fiatalok rendkívül motivált, szervezett játékkal lepték meg a bajnoki címre áhító házigazdákat. Csizmadia Réka védéseivel és remek védekezéssel a 21. percig egyetlen rövid időszakot leszámítva, náluk volt az előny. A Bácsalmás a félidő utolsó harmadában tudott váltani, 17–14-re el is lépett, de a finisben ezt ledolgozták a lelkes sárrétiek. A második játékrész elején Petri Ildikó eredményességével 20–23-ra alakította az eredményt, a másik oldalon viszont Rohtpflugnak volt egy jó időszaka, így a meccs utolsó harmadát 24–24-ről kezdhették a felek. Egy hármas sorozattal ismét a vendégek jutottak megnyugtató előnyhöz. A hazaiak két alkalommal megközelítették őket egy találatra, ennél közelebb azonban nem jutottak a felfokozott hangulatban, mert a szeghalmiak a kritikus pillanatokban is remek játékkal tartották kézben a mérkőzést, ezzel a forduló meglepetését okozták. A sárréti fiataloknak duplán kijár a dicséret, hiszen ezen felül a másodosztályú ifjúsági bajnokságot is pontveszteség nélkül zárták.

Mizse KC–Szarvasi NKK 35–32 (17–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Lajosmizse, 100 néző. Vezette: Szedmák, dr. Tóth T.
Szarvas: Nagy B. – Kovács B. 2, NAGY E. 9, Papp 2 (1), HAJDU 8, Balogh V. 1, BUZÁSI 8. Csere: Skorka (kapus), Szöllősi 1, Fodor, Száva, Tasgyik 1, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. A Lajosmizse legjobb góldobói: Fekete-Németh 20! (1), Vig 5, Tóth P. 4.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 1/1.
A szarvasiak két góljára hazai részről négyes válasz érkezett. A szellősen védekező vendégek számára különösen Fekete-Németh Kitti semlegesítése okozta a gondot, akinek a vezérletével a 11. percre 8–4-re elléptek a hazaiak. Amint feljavultak saját kapujuk előtt a látogatók, nyomban visszajöttek a meccsbe (16. p.: 8–8). Innen szoros csata vette kezdetét, a szünetig rendre megmaradt a minimális mizsei fór. Noha az addig 12 gólig jutó Fekete-Németh továbbra is vezére volt a házigazdáknak, szünet után a szarvasiak jobban kapták el a rajtot. A 38. percben Buzási Orsolya először juttatta vezetéshez őket 21–22-es állásnál. Innen a hazaiaknak kellett futniuk az eredmény után. Döntőnek bizonyult, hogy az 54. percben 23–23-nál egy hármas sorozatot tudott produkálni a Mizse, amely ezzel otthon tartotta a pontokat.

Orosházi NKC U22–Mezőtúri AFC 27–20 (16–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 100 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző R.
Orosháza U22: SZŐKE 1 – Balaskó 6 (3), Mészáros 1, BEDRON 7, Csompora 1, Prozlik 6, Fehér 2. Csere: Kovács J. (kapus), Szecskó, Péter 1, Jáhn 1, Igaz 1, Forrás, Leczkési. Edző: Nagy Ferenc. A Mezőtúr legjobb góldobói: Tóth M. 7, Farkasinszki Z. 5.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/1.
A 10. percben még a vendégeknél volt az előny (5–6), ám ekkor 6 percen át gólképtelennek bizonyultak, ezt kihasználva Bedron Viktóriáék 9–6-ra elléptek. A rutinos Farkasinszki Zita találatai rángatták ki a túriakat a gödörből, de így is csak megközelíteni tudták a házigazdákat. A 24. minutában még egyetlen gól (12–11) választotta el a két csapatot, ám azután pontosabbá váltak az orosháziak és a szünetig megnyugtató előnyt szereztek. Amit szünet után gyorsan megdupláztak (20–12), kihasználva a vendégek 10 percnyi gólképtelenségét. A folytatás már nem hozott sok gólt, mert a kapusok remekül látták el feladatukat, a mezőnyben viszont sok volt a pontatlanság, de az orosházi fiatalok első sikerét nem fenyegette veszély.

Csorvási SK–Szegedi NKE 18–42 (9–18)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Oláh Edit, Szikszay Judit.
Csorvás: Zsiga – Gelegonya 2, Gömöri 6, Ivanics 2, Popol, Kereki 7, Márton. Csere: Györgyi (kapus), Tóth-Greksza, Rusz, Biró, Petrovszki 1. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A Szeged legjobb góldobói: Bereczky 7, Kozma 7, Lovistyék 6, Szabó L. 6.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/0, ill. 1/1.
Az évad végére létszám tekintetében alaposan megfogyatkozott, tartalékos csorvási csapat vette fel a versenyt a listavezetővel. Az NB I B-be visszavágyó szegediek egy ötös sorozattal jelezték, hogy semmit nem bíznak a véletlenre. Gömöri Renáta duplájával a 11. percre sikerült 3–6-ra felzárkózniuk a házigazdáknak, ám a sebességkülönbséget nem tudták eltüntetni, így a jobban védekező és eredményesebben támadó Tisza-partiak a félidő végére már 10 góllal is vezettek. A térfélcsere után Ivanics Dorka két gyors találata még némi reménysugarat jelentett egy szorosabb meccsre, ám a folytatásban erre nem hagytak sanszot a látogatók.