Négy góllal maradtak alul Újvárosban

Gyimesi Kittiék védőmunkájára nem lehet panasz. Fotó: Kohászkézi.hu

Vereséggel tért vissza az élvonalba a Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapata, amely hullámzó teljesítménnyel maradt alul a Dunaújváros otthonában. A liláknak voltak jól sikerült dolgaik és tanulságos időszakaik, melyeket ha javítani tudnak, sok örömöt okozhatnak még a szurkolóknak.

Dunaújvárosi KKA–EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 30–26 (13–14)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Dunaújváros, 600 néző. Vezette: Őri Erika, Pozdena Erika.
Dunaújváros: Bartulovic 1 – Arany 3, Borgyos 1, Weisheitel 2, Nick 2, Poczetnyik 1, SZALAI 6. Csere: Oguntoye (kapus), FARKAS 10 (5), Matucza, Kazai 1, Fodor 2, Horváth, Krupják-Molnár 1, Agócs, Lakatos. Vezetőedző: Rapatyi Tamás.
Békéscsaba: Razum – Kukely, Gyimesi 5, Mayer 4, Vámosi 1, M. Agbaba 6 (6), Andróczki. Csere: Szabó D. (kapus), Borbély 3 (1), Giricz 1, Horváth G., Kukely K., Termány 3, Zsemberi, Bucsi 3, Bencsik. Vezetőedző: Papp Bálint.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 7/6.
Az eredmény alakulása. 10. p.: 6–2; 17. p.: 11–5; 25. p.: 11–10; 28.p.: 12–12; 39. p.: 18–18; 50. p.: 24–18; 53. p.: 27–20.

Kissé megilletődötten kezdett az élvonalba visszatérő Békéscsaba, így a mestere, Papp Bálint már a 10. percben időt kért, hogy rendezze a sorokat (6–2). Ez sem sokat segített azonban a ziccerek sorát hibázó vendégeknek, Bartulovic üres kapura szerzett gólja után már 8–3-ra vezetett a Kohász, amely a 20. percig tartotta stabilan öt-hatgólos előnyét (11–5). A félidő utolsó harmadára elkapta a fonalat a lila-fehér gárda, sorra késztette hibákra a házigazdákat és fokozatosan dolgozta le hátrányát. 12–12-nél utolérte a az újvárosiakat, sőt az utolsó minutákban a vezetést is átvette.
Szünet után tovább folytatódott a szoros csata. A vendégek a 39. percig tartották a lépés, ám ekkor jött egy bő tíz minutás rövidzárlat támadásban, ezt kihasználva a hazai együttes hatgólos előnyre tett szert, és a vezetését sikerült megőriznie a végjátékban.
Papp Bálint: – A mérkőzés képe alapján megérdemelt az újvárosi győzelem. Az elejét túlizgultuk, sajnos ott túl nagy hátrányt szedtünk össze. Nagy erőfeszítések árán még sikerült a fordítás, de a második félidő tízperces gólcsendjét már nem tudtuk korrigálni. Javítanunk kell a hibáinkat és fejlődni meccsről meccsre.