Negyven percig bravúr közelben

A 16 éves Bucsi Lili lámpaláz nélkül lépett pályára és kiváló játékkal hálálta meg edzője bizalmát. Fotó: Antal János

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság szombati mérkőzésén a Siófok könnyedén nyert Békéscsabán.  Koronavírusos megbetegedések miatt az Előre 43, a Siófok pedig 35 nap után játszott ismét meccset. A vendégek kispadján most mutatkozott be az új vezetőedző, a horvát Zdravko Zovko.

EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE–Siófok KC 20–31 (11–14)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, Evangélikus Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Bóna Szabolcs, Földesi Csaba.
Békéscsaba: Mistina – Kukely K. 1, Iván 3, KUKELY A. 5 (1), Giricz 2, TÖRÖK F. 3, Szabó P. Csere: Madera-Domokos (kapus), Petika, BUCSI 5 (2), Csepregi, Török Cs., Szabó K. 1. Vezetőedző: Vida Gergő.
Siófok: SZIKORA – Böhme 5, JEZIC 9, Kiss N. 1, TOMORI 3, Niombla 3, AOUSTIN 7. Csere: Csapó (kapus), Hársfalvi, Such, Tóth G. 3 (3), Mazák-Németh. Vezetőedző: Zdravko Zovko.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása. 8. p.: 3–4. 11. p.: 4–8. 22. p.: 7–13. 29. p.: 11–14. 38. p.: 16–16. 50. p.: 17–24. 55. p.: 18–26.

Családias hangulatban, zárt kapuk mögött zajlott le a vasárnapról szombatra előrehozott mérkőzés. A Békéscsaba október 9-én, a Kisvárda, a Siófok október 19-én, a Vác ellen játszott utoljára mérkőzést az ismert okok miatt. A csabaiaknál benevezték a közelmúltban leigazolt Tamara Radojevicset, aki végül azonban nem lépett pályára.
A Békéscsaba a várt lelkesedéssel kezdte a mérkőzést, az első találatot is lila mezes játékos, Giricz lőtte. Láthatólag még messze nem a versenytempójában kézilabdázott a Siófok, de néhány labdaeladás és elkapkodott lövés után Jezic és Niombla révén azonnal büntetett, így már a félidő első harmadát követően eltudott lépni a Balaton-parti együttes. Ha Mistina nem véd többször is, még jelentősebb a különbség. Támadásban változatlanul sok volt a hiba a hazai oldalon, bár az is igaz, hogy a vendégek megkeserítették Giriczék életét, mert nagyon keményen, és jól védekeztek. A minőségibb cseresorral rendelkező siófokiaknál egyszerre három poszton is frissített Zdravko Zovko edző. Tomori és Jezic látványos góljai után a 22. percben időt kért Vida Gergő, a csabaiak fiatal trénere, jótanácsait igyekeztek megfogadni a tanítványok. Bár Kukely Anna elrontotta a hetesét, ikertestvére, Klára, majd ő maga is javított, és 9–13-nál már Zovko mester kért időt. Ebben az időszakban kifejezetten jól játszott a Békéscsaba, a védekezésre, a kapusteljesítményre és a támadásokra sem igen lehetett panasz. A szünetig felére faragta a hátrányát a lelkes fiatal csabai csapat és meghagyta az esélyét annak, hogy a második félidőben nyílt legyen a küzdelem.
Tovább fogyott a már amúgy sem vaskos előnye a Siófoknak, a csabaiak eredményesen rohamoztak, a Balaton-partiak pedig volt, hogy nem találták el a kaput sem. A 37. percben már az egyenlítésért támadhatott a Békéscsaba, és hetesből ez össze is jött. Az aprócska Török Fanni remekül irányított, és mellé még gólokat is lőtt. A vendégek azonnal tempót váltottak és újra elléptek. A 41. percben időt kért Vida Gergő, érezte ő is, hogy némi biztatásra szorul az elbizonytalanodó csapata. A vendégek már négy góllal vezettek, és egyre magabiztosabbá váltak. Teljesen megálltak a békéscsabaiak, ekkor már semmi nem jött be, csak elvétve vették be Szikora kapuját. Mintha kezdett volna elfáradni a saját maga által diktált tempótól a lila-fehér csapat. Már minden esély elszállt a pontszerzésre, de azért igyekezett mindent megtenni az Előre, hogy legalább ne legyen súlyos vereség a vége. Az utolsó öt percben mindkét edző időt kért, de már korántsem izzott úgy a levegő, mint mondjuk a második felvonás elején.
A Siófok végül magabiztos győzelmet aratott a negyven percig kifejezetten jól játszó fiatal Békéscsaba ellen.

Vida Gergő:
– Sok problémával küzdöttünk, de a fiatalok jól helyettesítették a hiányzókat. Negyvenöt percen keresztül erőn felül kézilabdáztunk, azután kijött a különbség. Már az is nagy eredmény, hogy komoly erőfeszítésre késztettük a Siófokot. Bízom benne, hogy januárban már mérkőzéseket is nyerünk.
Zdradko Zovko: – Gratulálok a Békéscsabának, mert keményen és jól játszott! Nem kézilabdáztunk topformában, de fontos, hogy végre játszhattunk.