Negyven percig jól működtek az orosháziak

Az orosházi lányok az első félidőben fel tudták tartóztatni az egrieket. Fotó: eszterhazysc.hu

A Covid-helyzet miatt riválisainál bő egy hónappal később tudta elkezdeni a bajnokságot az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Ennek ellenére az első félidőben kifejezetten jól teljesített a viharsarki hölgykoszorú a listavezető otthonában, de a hosszas pauza szünet után kiérződött a visszaeső teljesítményen.

Eszterházy SC Eger–OXXO Energy Orosházi NKC 31–22 (14–15)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Eger, 100 néző. Vezette: Maródi István Márk, Novák Péter.
Orosháza: CSEH – Bíró, Kenyeres 2, Márczy 7, Mikula 1, Tóth S. 1, Antal 4 (3). Csere: Gedó (kapus), Nemes 1, Maláti 4, Magó, Papp 2, Szabó. Edző: Herbert Gábor. Az Eger legjobb góldobói: Bató 6 (2), Bernát 6, Szecsődi 5.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc + Tóth S. kizárva. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.

Az idei bajnoki szezonban először lépett pályára szombaton az orosházi együttes, miközben az egrieknek ez már az ötödik mérkőzésük volt. Jól kezdtek a vendégek, a 8. percben már 5–2-re vezettek a listavezető otthonában. A folytatásban lábra kaptak az egriek és a félidő felére ledolgozták a hátrányukat (7–7). A hullámzóan teljesítő vendégek egy hármas szériával ismét magukhoz ragadták a vezetést, de mindezt csak 6 percig tudták tartani, ekkor megint befogta őket a házigazda (26. p.: 12–12). Szorosan alakult a végjáték, Márczy Tekla utolsó pillanatokban lőtt góljával minimális orosházi előnnyel térhettek a csapatok.
Fordulás után az első percekben felváltva estek a gólok, a 35. percben 17–17 volt az állás. Ezt követően tempót váltottak az egriek és a 38. percben 20–17-re elléptek. Herbert Gábor időt kért, a kapuba pedig a fiatal Gedót állította. A listavezető lendületét azonban ez sem törte meg, a látogatók pedig képtelenek voltak gólt elérni (40. p.: 22–17). Öt minutával később 24–18-nál ismét időt kért az ONKC edzője, próbálta felrázni csapatát. Az egriek stabilan tartották a hat–nyolc gólos különbséget, a hajrában pedig még növelték is azt, így teljesen megérdemelten nyertek az első félidőben jól teljesítő vendégek ellen. Az ONKC játékosain szünet után meglátszott az öt hetes kihagyás.
Herbert Gábor: – Nem könnyű helyzetben érkeztünk, van némi lemaradásunk az elmúlt időszak megpróbáltatásai miatt. A csapat az első félidőben extrát játszott, talán nagyobb különbséggel is vezethettünk volna. Szünet után sajnos fordult a kocka, amiben közrejátszott Kenyeres Barbara álkapocssérülése és Tóth Sára kiállítása is. A játékunkkal negyven percig elégedett lehettem, biztos vagyok benne, hogy hamarosan felvesszük a ritmust és eredményesebbek tudunk lenni.