Nehéz hetet zártak a csabai lányok

Gyimesi Kitti négy találatig jutott az első újévi gyakorló mérkőzésen. Fotó: Antal János

Az egyhetes hajdúnánási edzőtáborból hazafelé jövet, Debrecenben lejátszotta első nyári tesztmérkőzését a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata. A lilák a tavalyi nagy rivális Egerrel meccseltek, és bár szinte végig az Eszterházy SC vezetett, a finisében sikerült fordítaniuk.

Békéscsabai ENKSE–Eszterházy SC Eger 29–28 (10–11)
Felkészülési női kézilabda-mérkőzés. Hajdúnánás, 30 néző. Vezette: Kovács G., Papp A.
Békéscsaba: Madera-Domokos – Andróczki 1, Gyimesi 4, Giricz 3, Vámosi 1, M. Agbaba 6, Borbély 5. Csere: Horváth, Kukely K. 3, Termány 1, Bencsik 2, Mayer 2, Pétervári 1. Vezetőedző: Papp Bálint.
Eger: Nagy É. – Bernát D., Varjú 11, Bató 5 (2), Alaxai 1, Szeberényi 2, Szondi 1. Csere: Kozma (kapus), Zákányi 2, Tóth G. 1, Tóth A., Jurmann 1, Kiser 4, Kurmai, Pint. Vezetőedző: Zsadányi Sándor.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 0 ill. 3/2.

A csabaiaknál sérülés miatt hiányzott Török Flóra és Zsemberi Zóra, míg Bucsi Lilinek az U18-as válogatott tagjaként akadnak feladatai a világbajnokságon. Marina Razumra szintén sérülés, Szabó Dórára pedig betegsége miatt nem számíthatott Papp Bálint vezetőedző, aki gyakorlatilag az egész hetet egy kapussal dolgozta végig. Ezúttal is csak a fiatal Madera-Domokos Claudiára támaszkodhatott, igaz a kispadon ott ült a horvát légiós is. A fizikális terhelést mindez nem hátráltatta, a labdás gyakorlásokat azonban alaposan megnehezítette a Nánáson eltöltött napok során. Mindez kiérződött a szombati találkozó elején is, amikor összeszedetlen, pontatlan volt a csapat, a játékosok az egyéni képességeikre alapozva próbálták áthidalni a nehézségeket (10. perc: 2–8). Védekezésváltás után a játék képe is nagyot változott. A csabaiak az elhalászott labdákból könnyű gólokat szerezve, folyamatosan dolgozták le a hátrányukat, és a szünetig egyetlen gólra kapaszkodtak vissza.
A második félidőben már jobb volt a lilák teljesítménye. Védekezésben sokkal többet ütköztek, és a megfelelő kommunikáció is megvolt a játékosok között. Többször utolérték a szervezett és lelkes Egert, de amikor fordíthattak volna, rendre belehibázott valamelyik játékosuk, így azután csak az utolsó percben, emberhátrányban játszva tört meg a jég. A találkozón góllal mutatkozhatott be a felnőttek között a 2004-es születésű Pétervári Tamara, aki élt is az edzőjétől kapott lehetőséggel.
A jövő héten hazai környezetben folytatja a felkészülést az Előre, pénteken azonban Zilahra utazik, ahol két nap alatt két tesztmeccset vív a házigazdáival.
Papp Bálint: – Az időszaknak megfelelően nagyon az út elején járunk, rengeteg munkára van még szüksége a csapatnak. A győzelemhez gratulálok, köszönöm a játékosoknak és a stábnak a heti lelkiismeretes munkát.