Nehéz szülés volt

Gyimesi Kitti a védekezésből és a gólgyártásból is kivette a maga részét. Fotó: Antal János

Tavasszal még két osztály választotta el a szombati mérkőzés két résztvevőjét, de az algyőiek bizonyosságát adták, hogy néhány hónap alatt eltüntették ezt. A papíron lényegesen esélyesebb csabai hölgykoszorú alaposan megszenvedett az alulról érkező újonccal, de azért izgalmas finisben érvényre juttatta a papírformát, így egyedüli száz százalékos  csapatként vezeti a Keleti csoportot.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Levendula Hotel Algyő 25–23 (15–13)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Bacs József, Váltó Ádám Tamás.
Békéscsaba: Csizmadia – Andróczki, Török, Gyimesi 5, Giricz 1, Mayer 4, Kukely K. 1 Csere: Szabó D. (kapus), Kukely A. 9 (2), Iván 1, Bucsi 1, Szögi 2, Karacs 1, Bencsik, Zsemberi. Vezetőedző: Papp Bálint. Az Algyő legjobb góldobói: Szepesi 9 (2), Németh 5, Miklós 4 (2).
Kiállítások: 20 perc + Nyikolajenko a 14. percben kizárva, ill. 8 perc + Giricz az 59. percben kizárva. Hétméteresek: 4/2, ill. 7/5.

Gyimesi szerzett vezetést a hazaiaknak. Az 5. percben 3–1-re vezetett az Előre. A folytatásban is a lila-fehérek irányították a játékot, a 13. percben 7–3-ra vezettek, amikor a vendégek időt kértek. A 14. percben a korábbi balkezes csabai átlövő, Nyikolajenko piros lapot kapott. Az algyőiek nem adták fel, kihasználták a házigazdák hibáit, és fokozatosan jöttek fel, így a 20. percben 10–9-es csabai előnyt mutatott az eredményjelző. A 22. percben Papp Bálint időt kért, hogy rendezze a sorokat. A félidő hajrájában felváltva estek a gólok, a szünetben 15–13 volt az állás. A második félidő elején is jól tartotta magát az Algyő, a hazaiak nem tudtak nagyobb előnyt szerezni. A 37. percben egyenlített a vendégcsapat (17–17). Ezt követően felváltva estek a gólok, majd az 50. percben 22–21-re átvette a vezetést az Algyő, amikor Papp Bálint időt kért. Az Algyő Miklós hetes góljával az 56. percben vezetett (22–23), amire Iván válaszolt. Egy perc hat másodperccel a lefújás előtt 24–23-nál Giriczet kiállították, és mivel ez volt a harmadik kétpercese megkapta piros lapot is. Az utolsó másodpercekben Kukely Anna biztosította be a csabaiak győzelmét.
Papp Bálint: – Elismerés jár az Algyőnek, remekül küzdöttek, de jár a gratuláció a csapatomnak is, hiszen kiélezett végjátékban tudott nyerni. Nyikolajenko kiállítása minket zavart meg, ezután elkényelmesedtünk. Tanulni kell a mai hibákból, és arra törekedni, hogy ezeket ne kövessük el a jövőben.