Nem bírtak Nagy Évával az orosháziak

Szabó Dorináékon gyakran kifogott a vendégek kapusa, az egykor Orosházán is játszó Nagy Éva

Az orosházi női kézilabdacsapat hatgólos hazai vereséget szenvedett a Liga Kupa keretében lejátszott keddi mérkőzésen. A bajnokságban is konkurens Kecskemét a második félidőben kerekedett felül a sok fiatal játékost felvonultató házigazdákon.

OXXO Energy Orosházi NKC–Kecskeméti NKSE 23–29 (12–14)
Liga Kupa női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Gulybán, Juhász D.
Orosháza: Gedó – Bíró, Maláti 5, Nemes, Mikula, Márczy 4, Moharos 1. Csere: Cseh (kapus), Vörös 4 (4), Magó 3, Antal 2 (2), Szabó D. 2, Papp 1, Ács 1, Horváth B., Szöllősi D. Edző: Herbert Gábor. A Kecskemét legjobb góldobói: Borbély 9, Lengyel 8.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 0.

A 2. percben 2–1-re vezetett az ONKC a hosszú kihagyás után visszatérő Vörös Bettina két hétméteresével. A folytatásban erősített a vendégcsapat, és egy 5–0-s szériával fordított. Herbert Gábor időkérése után az ONKC fokozatosan jött fel, és a 18. percben 8–8-ra egyenlített, sőt egy perccel később Magó góljával a vezetést is átvette. A Kecskemét ismét kétgólos előnyt szerzett (27. p.: 11–13), ezt a különbséget a szünetre is megőrizte.
Fordulás után Cseh Roberta állt a hazaiak kapujába. A kecskemétiek jól kezdtek, és a 35. percben már négy góllal vezettek (13–17). Az ONKC próbált felzárkózni, de játékosai rendre hibáztak, így a 42. percben 20–17-es vendégelőnyt jegyezhettünk fel. A kecskemétiek kapujában a korábban Orosházán is megfordult Nagy Éva jól védett, többször is bravúrt mutatott be. Támadásban az egykori békéscsabai Borbély Márta vitte a prímet a vendégeknél, aki a 48. percben már nyolcadik gólját lőtte. Az 51. percben ötgólos hátrányban időt kért Herbert Gábor a házigazdák mestere. Három minutával később már hat gól volt a Bács-Kiskun megyeiek előnye (20–26), akik a látottak alapján teljesen megérdemelten nyertek, és százszázalékos teljesítménnyel vezetik a G-csoport küzdelmeit.
Herbert Gábor: – Elkeserít a végeredmény, a következő időszakban sokat kell még dolgoznunk azért, hogy a bajnoki szezon kezdetére megfelelő állapotba kerüljünk.