Nem egyszerűsödött a békésiek sorsa

Kecskés Bence négyszer vette be a hatvaniak kapuját. Gapixfotó

Az NB I B-s férfi kézilabda-bajnokságban a 17. fordulóból elhalasztott hatvani mérkőzését pótolta csütörtökön a békési csapat. A hevesieknek sikerült visszavágniuk az április végi hatgólos viharsarki vereségért, ezzel viszont Papp Bálint alakulata még nem érezheti magát teljes biztonságban bennmaradást illetően

Hatvani KSZSE–Optimum Solar-Békési FKC 25–24 (14–12)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Hatvan, 40 néző. Vezette: Kovács Tibor, Mándli Balázs.
Békés: BORBÉLY – Osgyán, Haszilló 1, Varsandán 3 (1), Székely 2, Szász 1, Fedor 3. Csere: Pajkó (kapus), ÁRPÁSI 6, Gál, KECSKÉS 4, dr. Czina, Mezei 1, Csuzi 3, Kiss R., Dénes. Edző: Papp Bálint. A Hatvan legjobb góldobói: Kovács P. 6 (3), Papp B. 5, Herceg 5.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1.

A találkozó elején „beragadt” a vendégcsapat, perceken belül 4 gólos előnyre tett szert a Hatvan. Érkezett is Papp Bálint időkérése, amely hatásosnak bizonyult, mivel fokozatosan kezdte ledolgozni hátrányát a Békés, amelyet Haszilló bokasérülése is sújtott, aki véglegesen kivált a játékból. A félidő közepére így is összejött az egyenlítés, a fordítás azonban elmaradt, mert több hiba is becsúszott elöl és hátul egyaránt. A félidő második része szorosan alakult 1-2 gólos, folyamatos hazai vezetés mellett.
Szünet után felváltva születtek a találatok, a 35. percben ismét egyenlő volt az eredmény (16–16). Ekkor viszont érthetetlen rövidzárlat állt be a békésieknél: támadásban a jobbnál jobb helyzetek is kimaradtak, ennek eredményeként 6–1-es szériával magabiztos előnyre tette tett szert hevesi gárda. A hajrához érve eldőlni látszott a találkozó (54. p.: 25–19), a vendégek mégis nyitottak egy utolsó hajrát. Hét mezőnyjátékossal támadva sorra eredményesek voltak, azonban ez csak a különbség minimalizálására volt elegendő, a pontszerzéshez nem maradt kellő idő.
A békésiek vasárnap Szegeden zárják az évet, a már biztosan ezüstérmes Pick U22-es gárdája vendégeként. A hozzájuk hasonlóan az osztályozó elkerüléséért küzdő, ponthátránnyal rendelkező DEAC már egy nappal korábban lejátssza a mezőkövesdi találkozóját, azon sok múlhat a végeredményt illetően.
Papp Bálint: – Duplán fáj ez a vereség, de megyünk tovább, hiszen vasárnap újabb fontos találkozó vár ránk.