Nem szakadt meg az idei győzelmi széria

Cseh Roberta biztos pont volt az orosházi kapuban. Fotó: Antal János

Folytatta az idei bajnoki győzelmi szériáját vasárnap az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Tóth Sáráék jó játékkal rukkoltak ki a Hajdúnánás ellen, és végig vezetve múlták felül ellenfelüket, ezzel a tabellán is eléjük kerültek.

OXXO Energy Orosházi NKC–Hajdúnánás 29–23 (12–8)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Fibec Zoltán, Herbák Tamás.
Orosháza: CSEH – Bíró 2, Kenyeres 3, TÓTH S. 7 (4), MIKULA 3, MÁRCZY 6, Moharos 3. Csere: Csizmadia (kapus), Nemes, Vörös 1 (1), Antal 1, Szabó D. 2, Maláti 1, Ács, Magó. Edző: Herbert Gábor. A Hajdúnánás legjobb góldobói: Petrovics 6 (5), Szabados 4, Tar 4.
Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 6/5.

A vasárnapi találkozón a hazaiak kezdtek jobban, a 2. percben már 2–0-ra vezettek. A folytatásban felváltva estek a gólok, a lelkes vendégek a 13. percben 5–5-re egyenlítettek. Három perc múlva Molnár András a hajdúnánásiak mestere időt kért, mivel csapat kétgólos hátrányba került (7–5). Az orosháziak erősítettek, és a 22. percben már négy góllal vezettek (11–7), miközben a kapujukban Cseh Roberta többször is bravúrosan védett. Kapkodóvá vált a félidő végjátéka, Herbert Gábor is kikérte idejét a hajrában, csapata pedig négy gólos előnnyel mehetett a szünetre.

Fordulás után a 34. percben kettős emberhátrányba kerültek a hazaiak 14–10-es vezetésnél. Gyors volt a játék, potyogtak a gólok. A 41. percben már hat gól volt a házigazdák előnye (18–12). A hajdúságiak nem adták fel, és a rutinos Szabados Ibolya vezetésével a 44. percben 19–14-re feljöttek, amikor Herbert Gábor időt kért., hogy rendezze a sorokat. Felváltva estek a gólok, az 50. percben 22–18-at mutatott az eredményjelző. A hajrában növelni tudta előnyét az ONKC, és az 55. percben már hat góllal vezetett (26–20).
A látottak alapján a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt. Sikerével az orosházi együttes megelőzte a nánásiakat a tabellán, és a tíz forduló alatt gyűjtött 10 pontjával a nyolcadik helyre lépett előre.
Herbert Gábor: – Megérdemelten nyertünk. Jól játszott a csapat, ha így folytatja még sok szép sikert érhet el a szezonban.