Nem volt meg a pontszerzéshez kellő plusz

Ezúttal a rutinos Kiss Olivér sem tudott annyi pluszt adni a békésiek kapujában, ami a pontszerzéshez kellett volna. Gapixfotó

Nem tudta gyarapítani pontjai számát a Békési FKC férfi kézilabdacsapata, amely az NB I B-s kézilabda-bajnokság 13. fordulójában Százhalombattán szenvedett peches vereséget. Padla József alakulata így nem tudott közelebb kerülni az éllovas hármashoz, maradt a tabella 5. helyén.

Százhalombattai KE–Optimum Solar-Békési FKC 32–30 (15–17)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Százhalombatta, 100 néző. Vezette: Bátori Bence Martin, Szécsi Lantos Boldizsár.
Békés: Takács – HRABÁK 5 (2), Horváth L. 1, Árpási 4, Kovács R., Szász, Fedor 4. Csere: Borbély, Kiss O. (kapusok), Mezei 2, Dávid 2, Varsandán 5, LAUFER 7, Novák Zs., Kovács Sz. Edző: Padla József. A Százhalombatta legjobb góldobói: Gálli 8 (1), Félegyházi 7, Gyurkovics 5, Kerkovits 4.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2.

Három hazai találat vezette be a mérkőzést, amire kettővel válaszoltak a békésiek, az első negyedórában mégis állandósult a battaiak 3-4 gólos fórja (16. p.: 10–7). A félidő közepén zsinórban négyszer volt eredményes a vendégcsapat, ezzel maga javára billentette a meccset. A folytatásban már a házigazdák futottak az eredmény után, de a szünetig két gólnál jobban nem tudták megközelíteni a látogatókat.
A békésiek szemszögéből a második játékrész is döcögősen indult. A védőmunka hiányosságait kihasználva, a Százhalombatta 38. percre megfordította az eredményt (20–19). Innen tovább elkeseredett csata folyt a felek között. A hazaiak tartani tudták a vezetést, a vendégek többször is egy gólra közelítették meg őket. Utoljára az 55. perc elején voltak elérhető közelségben 28–27-nél, ám a végjáték a hazai csapat elképzelései szerint alakult.
Padla József: – A gyenge védekezésünk mellett a támadójátékunk is akadozott. Hiányoztak a jó egyéni teljesítmények is, amik egy idegenbeli győzelem nélkülözhetetlen adalékai lennének.