Nem volt nyerő a hazai pálya

Hiába volt Kohlrusz Levente a helyzet magaslatán, a kondorosiak ezúttal csapatszinten alaposan elmaradtak saját szintjüktől

A három megyei alakulat közül mindössze az eddig gyengélkedő tarcsaiak szereztek pontokat az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi harmadik fordulójában. Az egyaránt hazai pályán szereplő kondorosiak nem tudták átmenteni az előző hetek jó formáját, a kígyósiaknak pedig nem igazán volt sanszuk az éremre pályázó Makó ellen.

Kondorosi KK–Kunszentmárton KSK 24–31 (14–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 70 néző. Vezette: Tóth G., Tóth I.
Kondoros: Sztancsik – Istenes L. 4, Ambrus 4, Raffai 2, Bai 1, Kovács A. 5, KOHLRUSZ 7 (2). Csere: Szebegyinszki (kapus), Bódai 1, Horcsák, Zubor, Kasnyik V., Istenes I., Hanyecz, Tóth G. Edző: Kósa Balázs. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Cselovszki 8, Kovács Sz. 7, Gelley 6.
Kiállítások: 4, ill. 18 perc + Branyiczki, Krasznai és Danku kizárva. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.
Az első félidőben hullámzott a játék, az elején a kunszentiek domináltak, de a KKK-nak volt válasza, a védekezés helyreállítása után néhány könnyű góllal átvette a vezetést. Ezután a vendégek percei következtek, a megszerzett előnyükből egy gólt megtartottak a szünetre. A második játékrészre az volt jellemző, hogy az emberelőnyben játszó kondorosiak sokat hibázva, nem tudnak csökkenteni a félidő elején kialakult hátrányukon. Gyakran ziccerig is eljutottak, de Subicz kapus útját állta a labdáknak. A rengeteg időmegszakítás alkalmas volt arra, hogy a rutinosabb vendégjátékosok elkerüljék a fáradtságot, és az eredmény alakulása miatt egyre lelkesebben játszva további előnyre tegyenek szert. A kondorosiakat a végén már a hitüket is elveszítették, így még szépíteniük sem sikerült.

Túrkevei VSE–Köröstarcsai KSK 21–30 (10–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Túrkeve, 80 néző. Vezette: Fibec, Herbák.
Köröstarcsa: PANKOTAI – Kecskés 2, CSIGE 7 (1), Polgár T. 3, NOVÁK 7, OLÁH G. 6 (1), Kovács I. 2. Csere: Domokos (kapus), Bögre 1, Lukács, Pap 2 (2). Edző: Molnár Zoltán. A Túrkeve legjobb góldobói: Farkas 4, Gönczi 3, Debreczeni 3, Keresztes M. 3 (1), Nagy I. 3 (1).
Kiállítások: 6 perc + Gönczi kizárva, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 6/4.
A rutinos Oláh Gábor és Novák Zsolt találataival már az első negyedórában tekintélyes előnyre tett szert a tarcsai együttes (4–9). A lelkesen küzdő házigazdák egy hármas szériával ekkor még zárkózni tudtak, de azután állandósult a 3-4 gólos különbség, a szünetre pedig az addigi legnagyobb előnyt alakították ki a vendégek. A második felvonásra sem vettek vissza a látogatók, akik változatos támadások végén szerezték újabb találataikat, miközben a kapujukban Pankotai „megbabonázta” a túrkeveieket (39. p.: 12–22). Az olló a két csapat között 12 gólig nyílt (15–27), a helyiek a végén presztízst csináltak belőle, hogy tízen belülre kerüljenek, de több örömük nem lehetett ebben a meccsben.

Újkígyós FISE–Makói KC 29–36 (13–21)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 110 néző. Vezette: Babidorics, Reszegi.
Újkígyós: Mezei – Mészáros 1, Fekete L. 7 (1), Fekete G. 2, Masa 2, Lőrinci 3, Ivanics 3. Csere: Kiss N., Rákóczi (kapusok), Gábor 4 (1), Murányi B. 5, Farkas B., Csatlós 2. Edző: Balogh József. A Makó legjobb góldobói: Bagdi 10 (5), Valaczkai 8, Árokszállási 5.
Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5.
Nehezen lendültek játékba a kígyósiak a képzett kézilabdásokból álló Makó ellen, az első negyedórában minden harmadik vendégtalálatra tudtak csak válaszolni (16. p.: 4–12). A félidő második felére sikerült javítaniuk a támadójátékukon, ezzel pedig tartani tudták a lépést a látogatókkal. Szünet után ismét a Maros-partiak álltak bele eredményesebben a meccsbe, a 40. percre kialakították az addigi legnagyobb különbséget (16–28). A kígyósiak nem törődtek bele a sorsukba, összekapták a védekezésüket és egy négyes szériával zárkóztak, ezzel a lendülettel pedig minimális különbséggel a félidőt is megnyerték.