Nyerő volt a hazai pálya

A serdülő korosztályú Nagy Zétény remek játékkal rukkolt ki a békési csapatban. Gapixfotó

Hajrájához közelít az őszi idény az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság küzdelmeiben. Hétvégén a 9. játéknapra kisorsolt mérkőzéseket vívták. Megyei szempontból hazai nap volt, hiszen a otthon szereplő békési és újkígyósi csapat begyűjtötte a két pontot, ezzel szemben a házon kívül játszó kondorosi és tarcsai együttesek üres kézzel térhettek vissza.

Újkígyós KC–Kunszentmárton KSK 31–29 (16–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 150 néző. Vezette: Nagy L., Szekeres.
Újkígyós: Kiss N. – Harangozó 3, FEKETE L. 10 (3), KÁDAS B. 7 (1), Mezei G., IVANICS 4, Hajgató 2. Csere: ECKER (kapus), Endrei 3, Lipták G., Balázs Á. 1, MASA 1, Székely, Süli, Müller, Susán. Edző: Szabó Zsolt. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Cselovszki 9 (1), Gelley 9 (2), Branyiczki 4.
Kiállítások: 8 perc + Ivanics kizárva, ill. 10 perc + Losonc kizárva. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4.
Remek csatát láthatott a kígyósi publikum, a hazaiaknál Fekete László, a vendégeknél Gelley Dávid ontotta a gólokat (16. p.: 10–10). A félidő második felére alaposan összekapta védekezését a helyi gárda, zsinórban hatszor talált a kunszentiek kapujába, miközben a látogatók csak szünet előtt tudták megtörni a 13 perces(!) gólcsendjüket. Két kígyósi találat vezette be a második félidőt, ennek ellenére a rutinos vendégcsapatnak a 37. percre sikerült ismét „lőtávon belülre” kerülnie (19–15). Nagy küzdelem folyt a pályán, a félidő feléig maradt a 4-5 gólos különbség a hazaiak javára. Ekkor Cselovszki Csaba eredményességével újabb sikeres felzárkózási kísérletbe kezdtek a vendégek. Az 53. percre 27–26-ra közelítették meg a házigazdákat, ám ekkor Kádas Bálint jól időzített találatai átsegítették a holtponton a kígyósiakat, akik izgalmas végjátékban mindkét pontot bezsebelték.

Székács KE–Kondorosi KK 38–23 (19–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Törökszentmiklós, 138 néző. Vezette: Barna, Kovács B.
Kondoros: SZTANCSIK – Istenes L. 5, Ambrus 6 (2), Papp K. 3, Gazsó 1, Kovács A. 3, Kasnyik T. 3. Csere: Kondé (kapus), Istenes I. 2, Kasnyik V. Edző: Kósa Balázs. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Holló 10, Szöllősi 8, Berkes 7.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 6/4.
A kondorosi együttes amolyan kötelező jelenésként tekintett a listavezető elleni mérkőzésre. Tartalékosan, mindössze 10 játékossal utazott el, és bár az első gólt Papp Krisztián szerezte, erre nyomban hattal válaszolt a házigazda. A KKK a félidő további részében igyekezett tartani a lépést a szentmiklósiakkal. A 12. percben sikerült 3 találatra visszazárkóznia, a folytatásban azonban állandósult az 5-7 gólos különbség. Szünet után még volt egy fellángolásuk a vendégeknek (32. p.: 19–16), azután viszont visszaállt a korábbi rend. A hazai csapat furcsa módon akkor kezdett el igazán játszani, amikor a játékvezetők elküldték a kispadjukról az őket „terror alatt tartó”, folyamatosan reklamáló edzőjüket. Az utolsó 20 percre a kondorosi együttesen is egyre inkább kiült a fáradtság, így lett jelentős különbségű a végére a szentmiklósiak győzelme.

Berettyó MSE–Köröstarcsai KSK 26–23 (14–8)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Berettyóújfalu, 250 néző. Vezette: Takács, Tarnavölgyi.
Köröstarcsa: Pankotai – Molnár K. 2, Kecskés 5 (2), POLGÁR T. 6, Kovács I. 2, Molnár S. 2, Lőrinczi 3. Csere: DOMOKOS (kapus), Kovács L., Oláh 3, Lukács, Pap. Edző: Molnár Zoltán. A Berettyóújfalu legjobb góldobói: Fekete M. 8, Dávid 5, Ulics 4 (2).
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 2/2.
Az első félidő első felében a vendégek tartani tudták a lépést a gyors kézilabdát játszó Berettyó-partiakkal (7–6), a folytatásban azonban néhány technikai hibát kihasználva, négy góllal elléptek a házigazdák. Mivel a tarcsaiak ezúttal védekezésben sem jeleskedtek, a szünetig tovább nyílt az olló a két csapat között. A térfélcserét követően rohamot indítottak a felzárkózás érdekében Polgár Tiborék, de négy találatnál jobban nem tudták megközelíteni a jól játszó házigazdákat. Sőt az utolsó negyedórára visszaállt a szünetben tapasztalt különbség. A vendégek dicséretére szól, hogy mínusz hatnál sem törődtek bele a sorsukba, és a végére Domokos Dusán bravúrjainak is köszönhetően szorossá tudták tenni az eredményt, bár győzelmi reményük ezúttal nem lehetett.

Békési FKC U23–Hajdúszoboszlói KSE 31–26 (17–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 100 néző. Vezette: Horváth Z., Turák.
Békés: NAGY-GÁSPÁR – Novák E. 3, Csige 3, Sütő 4, NAGY Z. 5, NOVÁK ZS. 5 (1), BALOGH B. 9. Csere: Fejes (kapus), Halasi, Fekete B. 1, Szabó G. 1, Kóta, Murányi, Furka, Lukács, Fábián. Edző: Tar Bence. A Hajdúszoboszló legjobb góldobói: Balázs 9 (3), Bodnár 6.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 6/4.
A hazaiak remek védőmunkával lepték meg a kemény ellenfélnek ígérkező hajdúságiakat, és Nagy-Gáspár László kapusbravúrjainak köszönhetően 7–3-as előnyre tettek szert a félidő közepéig. A folytatásban a vendégek játéka is gólerősebbé vált, állandósulni látszott a 2-3 gólos békési vezetés, Balogh Barnabás találatai állították vissza szünetre a két csapat közötti korábbi legnagyobb távolságot. Látványos változás a második játékrészre sem állt be. A hazaiak stabilan őrizték a megnyugtató különbséget (40. p.: 22–17), de ekkor a vendégek egy hármas gólszériával másfél perc alatt visszajöttek a meccsbe. Szerencsére a házigazdákra serkentőleg hatott a látogatók feltámadása: Nagy-Gáspár újabb bravúrsorozatával ismét meglódultak (54. p.: 29–23), és innen már nem adtak több sanszot ellenfelüknek a felzárkózásra.