Nyolcadik helyen végzett az ONKC

Tóth Sáráék az idényzárón is odatették magukat, de nem bírtak a jó képességű mislenyi csapattal

Vereséggel fejezte be az NB I B-s felsőházi rájátszást az Orosházi NKC női kézilabdacsapata, amely a példátlan évközi sérüléshullám következtében a 8. helyen zárta az évet, ezzel ősztől az egy csoportos másodosztályban szerepelhet. Immár edzője, Herbert Gábor nélkül, aki Vácott, az élvonalban kapott kispadot.

Kozármisleny SE–OXXO Energy Orosházi NKC 28–24 (14–11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Gál László, Ludvig Benedek.
Orosháza: Cseh – Bíró 2, Kenyeres 2, Tóth S. 1 (1), Ács 1, Vörös 4 (1), Antal 3 (1). Csere: Bálint, Gedó (kapusok), Mikula 4, Papp 2 (2), Jáhn 4, Patyi 1, Horváth B., Gara. Vezetőedző: Herbert Gábor. A Kozármisleny legjobb góldobói: Scheffer 7, Brettner 4, Hornyák B. 4, Markovics 4.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5.

Vörös lőtte a szombati találkozó első gólját, ami megadta az alaphangot is a vendégeknek (8. p.: 2–4). A folytatásban egyre inkább belelendültek a házigazdák, a 15. percben 5–5-nél utolérték a látogatókat, majd a vezetést is átvették. A 19. percben 7–5-ös kozármislenyi vezetésnél a búcsúzó Herbert Gábor időt kért, próbálta rendezni csapata sorait. A játékmegszakítás hasznos volt, hiszen a 24. percben 8–7-re fordított az ONKC. Ekkor a hazaiak is ezzel a lehetőséggel éltek. Remekül is hajráztak, így a szünetre megnyugtató előny birtokában vonulhattak.
Fordulás után lendületesen kezdett a házigazda együttes, a 35. percben már 17–11-re vezetett. Herbert Gábor időkérést követően négy gólra jött fel az Orosháza (37. p.: 17–13), de mislenyiek stabilan tartották négy-öt gólos előnyüket. A  félidő második felére feljavult a vendégek játéka. Bálint kapus többször is jól védett, így a 47. percben már csak egy gól volt a csapatok között (18–17). Aztán megint erősítettek a hazaiak és az ekkor kialakított háromgólos különbséget a lefújásig még növelték is.
Herbert Gábor: – Gratulálok mindkét csapatnak, a hazaiaknak a győzelemhez, a mieinknek a tisztességes helytálláshoz. A második félidő elején, ha jobban koncentrálunk, még szorosabb lehetett volna a végeredmény, de akkor elengedtük a mislenyieket, és már nem tudtuk ledolgozni a hátrányt.