Orosházán sem lassított a Vasas

Bíró Petra 4 gólt tett a közösbe. Fotó: Antal János

Őszi ötödik bajnoki mérkőzésén is pont nélkül maradt az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Herbert Gábor tanítványai hazai pályán kapituláltak az első számú bajnokesélyesnek tekinthető, hibátlanul menetelő Vasas ellen.

OXXO Energy Orosházi NKC–Vasas 26–33 (13–18)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Sándor György, Szabó Balázs.
Orosháza: Cseh – Bíró 4, Maláti 8, Tóth S. 1 (1), Mikula, Márczy 3, Moharos 2. Csere: Gedó (kapus), Antal 4 (3), Magó 2, Ács O., Kenyeres 2, Szabó D., Horváth B. Edző: Herbert Gábor. A Vasas legjobb góldobói: Tóth M. 8 (3), Szilovics 7, Ivanics 5, Bréda 4, Hadnagy 4.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.

A péntek esti találkozón a listavezető fővárosi együttes remekül kezdett, és a 7. percben a gyors lerohanások révén már 6–1-re vezetett, amikor Herbert Gábor időt kért. A piros-kékek lendülete tovább tartott, a 11. percben már hét gól volt az előnyük (3–10). A folytatásban Maláti Dóra góljaival felzárkózott a hazai csapat, a 20. percben 8–13 állt az eredményjelzőn. A 23. percben négy gólra feljött az ONKC (10–14). A félidő hajrájában felváltva estek a gólok, a szünetre ötgólos Vasas előnnyel vonulhattak a csapatok.
Fordulás után ismét a vendégek kezdtek jobban, és három perc alatt nyolc gólra növelték az előnyüket (13–21). A folytatásban is a Vasas diktálta a tempót, és magabiztosan tartotta a hét-nyolc gólos vezetését (39. p.: 15–23). A hazaiak nem nagyon tudtak betalálni a jól védő Ferenczi Annamária kapujába, miközben elöl Szilovics Fanni, és Tóth Melinda rendre betalált az orosháziak kapujába. A 45. percben hat gólra felzárkózott a házigazda (17–23). Az utolsó negyedórában sem változott a helyzet, a Vasas biztosan tartotta előnyét, az ONKC megpróbált közelebb kerülni ellenfeléhez. Az 54. percben 28–21-es Vasas vezetésnél Herbert Gábor időt kért, amit három perccel később megismételt, miközben ekkor már a 18 éves Gedó Fanni védte az orosháziak kapuját.

A Vasas a papírformának megfelelően magabiztosan nyert, és őrzi százszázalékos mérlegét, míg a pandémia által alaposan próbára tett ONKC továbbra sem szerzett pontot az idei szezonban.
Herbert Gábor: – Gratulálok a Vasasnak a győzelemhez! Sajnos sok volt most is a ki nem kényszerített hiba. Egy nehéz sorozat ért véget, ezt követően olyan mérkőzések jönnek, amelyek nyerhetők. Voltak biztató jelek a csapat játékában, örülök a fiatal Ács Orsolya jó védekezésének, ha így fejlődik, szép jövő előtt áll.