Orosházi bravúr a fővárosban

Herbert Gábor az első bravúros győzelmét aratta az orosházi hölgykoszorú élén. Fotó: Antal János

Sikerült megőriznie idei veretlenségét az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabda-csapatának, pedig a hétvégi fővárosi kirándulást illetően sokan féltették Herbert Gábor tanítványait.  Tóth Sárék dacoltak ezzel, és kellemes meglepetésre 3 góllal felülmúlták az éremre aspiráló kispestieket, ezzel pedig a tabellán is egyre feljebb araszol.

Kispesti NKK–OXXO Energy Orosházi NKC 24–27 (10–11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Budapest, zárt kapuk mögött. Vezette: Fehér Viktória, Kékesi Krisztina.
Orosháza: CSEH – BÍRÓ 4, Kenyeres 4, TÓTH S. 7 (5), Mikula, Márczy 4, Moharos. Csere: Magó, Vörös 2, NEMES 4, Antal 2 (1), Szabó D., Ács, Horváth B., Szöllősi D. Edző: Herbert Gábor. A Kispest legjobb góldobói: Szabó E. 7 (3), Szerző 5 (2), Varjú 5.
Kiállítások: 14, ill. 14 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 6/6.

A hazaiak kezdtek jobban, és a 3. percben 3–1-re vezettek. Bár egy gólra feljött az ONKC (4–3), ezt követően mégis a kispestiek akarata érvényesült. A 12. percben Herbert Gábor háromgólos hátrányban időt kért, próbálta rendezni a sorokat. A vendégek a folytatásban két gólra felzárkóztak (19. p.: 9–7), amikor a hazaiak edzője, Nagy Attila is kikérte az idejét. A játékrész hajrájában felváltva estek a gólok, majd az Orosháza Nemes két találatával a 27. percben 10–10-re egyenlített, sőt Bíró góljával a vezetést is átvette a szünet előtt.

Fordulás után nagy küzdelem folyt a pályán, a fővárosiak erősítettek, és a 37. percben 13–12-re már ismét ők vezettek, miközben az orosháziak támadásban többször is hibáztak. A 44. percben Tóth Sára hétméteres góljával ismét az orosháziaknál volt az előny (14–15), amikor a házigazdák mestere, Nagy Attila ismét időt kért. A vendégek okosan kézilabdáztak, és a 49. percben két góllal vezettek (16–18), miközben a másik oldalon az addig biztos kezű ítélet végrehajtó Szabó Edina hétméterest hibázott. Izgalmasan alakult a végjáték, az 53. percben egy gólos orosházi előnynél (18–19) Herbert Gábor időt kért, hogy ismertesse a hajrára vonatkozó elképzeléseit. A vendégek az 57. percben 24–20-ra elhúztak, majd emberhátrányba kerültek, a Kispest még feljött 25–23-ra, de végül az ONKC megérdemelt győzelmet aratott.
Herbert Gábor: – Remélem ez a győzelem elhiteti a lányokkal, és kellő önbizalmat ad nekik, hogy a jövőben is eredményesen szerepelhetnek, ha ilyen jól dolgoznak. Örülök, hogy intelligens kézilabdázókkal dolgozhatok.