Orosházi siker, gigászi csata végén

Herbert Gábor tanítványai nagyon belendültek tavasszal. Fotó: Antal János

Parádés győzelmet aratott az orosházi női kézilabdacsapat az NB I B-s pontvadászat szombati 18. játéknapján. A viharsarki hölgykoszorú a vele azonos pontszámmal álló, fővárosi Tempo SE gárdáját múlta felül hatalmas csatában, minimális különbséggel, egy 71 gólt hozó találkozón, sikerével pedig az 5. helyre lépett fel a Keleti csoport tabelláján.

OXXO Energy Orosházi NKC–Tempó KSE 36–35 (19–16)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, zárt kapuk mögött. Vezette: Maródi István Márk, Novák Péter.
Orosháza: Cseh – BÍRÓ 5, Kenyeres 2, Vörös 1, MIKULA 4, Márczy 5, MOHAROS 4. Csere: Gedó (kapus), Tóth S. 6 (3), Nemes 1, Maláti 7, Szabó D., Ács 1, Horváth B. Edző: Herbert Gábor. A Tempó legjobb góldobói: Bártfai 8 (2), Petrovszki 7, Blazsek 6.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2.

A két 17 pontos együttes találkozóján a 4. percben 3–1-re vezetett a Tempó, majd 3–3-ra egyenlített az ONKC. A folytatásban felváltva estek a gólok, a 13. percben 8–7-re a házigazda vezetett. A folytatásban erősített a hazai együttes, a 27. percben már négy gól volt az előnye (18–14). A szünetben háromgólos orosházi vezetést mutatott az eredményjelző (19–16).
A második félidőben felváltva estek a gólok, a 40. percben 25–23 volt az állás. A lelkes vendégek nem adták fel, és szívós munkával a 48. percben 29–29-re egyenlítettek. Ezt követően rendre az orosháziak vezettek egy-két góllal, az 50. percben 31–30 volt az állás. Három perccel a lefújás előtt 35–33-ra vezetett az ONKC, és végül drámai csatában egy góllal nyerte a nagyon fontos mérkőzést, és ezzel visszavágott az őszi idegenbeli vereségért, amikor is a pandémia miatt tartalékosan tudott csak pályára lépni.
Herbert Gábor: – Hatalmas küzdelem folyt a pályán, nagyon érzelmes mérkőzés volt, amelyen sikerült visszavágnunk a vendégeknek, igaz a játékunkon még lehet javítani, de most a győzelem volt a legfontosabb.