Osztálykülönbség mutatkozott Orosházán

Herbert Gábor és tanítványai izgalommentes meccset vívtak. Fotó: Antal János

Fölényes győzelmet arattak az orosházi női kézilabdázók, akik az NB I B-s pontvadászat 5. fordulója keretében a Szegedet fogadta péntek este. Herbert Gábor tanítványai már a szünetig kétszer annyi gólt dobtak, mint a Tisza-partiak, a végére pedig osztálykülönbség mutatkozott a felek között.

OXXO Energy Orosházi NKC–PC Trade Szegedi NKE 36–23 (20–9)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 150 néző. Vezette: Hársfalvi Zsófia, Mórocz Réka.
Orosháza: Bálint – BÍRÓ 5, VÖRÖS 5,Kenyeres 4, Mikula 2, Márczy 5, ANTAL 5 (4). Csere: Cseh (kapus), MOHAROS 6, Ács 2, Maláti 1, Papp 1. Vezetőedző: Herbert Gábor. A Szeged legjobb góldobója: Nagy R. 12 (3).
Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3.

A hazaiak kezdtek jobban, és a 3. percben 2–0-ra vezettek. A vendégek gyorsan felzárkóztak, a 6. percben 3–2 volt az állás, miközben hétméterest hibáztak. Ezt követően a 12. percben az ONKC 8–2-re elhúzott, amikor a szegediek mestere, Vojkovics Gyula időt kért, hogy rendezze a sorokat. A félidő közepén, a 15. percben 10–3-as orosházi előnyt mutatott az eredményjelző. Lendületesen, jól játszottak a hazaiak, így a 17. percben már kilenc góllal vezettek (12–3). A 20. percben 11 gólra nőtt a különbség a két együttes között (15–4). A hazaiak jó teljesítményt nyújtottak, szép gólokat lőttek, így a szünetben 20–9-re vezettek.
Fordulás után is az orosháziak irányították a játékot, a 35. percben 24–12-et mutatott az eredményjelző. A folytatásban a vendégek erősítettek, és csökkentették a hátrányukat, így a 39. percben 25–16 volt az állás. Ezt követően felváltva estek a gólok, az orosháziak az 51. percben 31–21-re vezettek. A látottak alapján a péntek esti találkozót végig kézben tartó házigazdák sikere még ilyen különbséggel is teljesen megérdemelt.

Herbert Gábor: – Tartottam a mérkőzéstől, mert a Szeged nagyon kellemetlen stílusban tud játszani, de ezt ma nem bizonyította. Az eleje nagyon jól sikerült, koncentrált volt és megnyugtató különbséget tudtunk kialakítani, így elbírtuk azt is, hogy valamivel több hibával kézilabdáztunk a folytatásban. Tizenhárom gólos győzelemnél nem szabad elégedetlennek lennem, de a jó játékot jövő hétvégére tartogattuk a második félidőben.