Osztálykülönbség mutatkozott Orosházán

A sereghajtó kiütésével az orosházi lányok követték az Egert a felsőházi rájátszásba. Fotó: Facebook/Eszterházy SC

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 17. játéknapján rendkívül magabiztos győzelmet aratott az Orosházi NKC csapata. Herbert Gábor tanítványai a Keleti csoport sereghajtója ellen gálázott, a sikerével pedig bebiztosította felsőházi tagságát a rájátszásban.

OXXO Energy Orosházi NKC–Csepel DSE 36–17 (20–6)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 300 néző. Vezette: Asztalos-Demus Mónika, Kovács Kamilla.
Orosháza: Bálint – Bíró 3, Márczy 5, Kenyeres 5, Mikula, Vörös 8 (4), Moharos 7. Csere: Cseh, Gedó (kapusok), Gara 1, Ács 2, Antal 4 (4), Papp E., Patyi 1, Horváth B. Vezetőedző: Herbert Gábor. A Csepel legjobb góldobói: Kajdácsi 7 (2), Potondi 3.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 9/8, ill. 3/2.

Négy orosházi találatra csepeli időkérés érkezett, majd az első góljaikat is megszerezték a látogatók. A folytatásban azonban Bálint Anna lehúzta a rolót a kapuban, így a 12. percben már 8–2-es állást mutatott az eredményjelző. A hazaiak a folytatásban is tetszetős támadásokat szőttek, Moharos Vivien eredményessége révén a 21. percben először volt tíz gól (14–4) a csapatok között, de a házigazdák nem elégedtek meg ennyivel. A félidő közepétől 13 minután keresztül eredményesen óvták kapujukat, eközben pedig alaposan kitömték a csepeliekét, így gyakorlatilag a szünetig pontot tettek a meccs érdemi részére.
A térfélcserét követően is folytatódott az egyenlőtlen küzdelem. A hazaiak ontották a gólokat, a szigeti csapat ezzel szemben a 42. percben érte el saját tizedik találatát (28–10). Herjeczi-Antal Jenifer büntetőjével lett először húsz a felek között, és ezt a különbséget a cseresorral is megtartotta az ONKC.
Herbert Gábor: – Amit célul tűztünk ki, azt teljesítettük, köszönöm a játékosoknak, és mindenkinek aki hozzájárult ehhez a remek sikerhez.