Osztálynyi különbség mutatkozott

Mayer Szabina minden rutinját beletolta a mérkőzésbe. Fotó: Antal János

Az eddig remekül szereplő Tempo SE sem tudta feltartóztatni az NB I B-s bajnokságban hibátlanul menetelő békéscsabai női kézilabdacsapatot. Nem túlzást azt állítani, hogy a gyáli találkozón osztálykülönbség mutatkozott meg a felek között.

Tempo KSE–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 17–31 (8–17)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Gyál, 80 néző. Vezette: Hajdu, Halász.
Békéscsaba: CSIZMADIA – ANDRÓCZKI 5, Török 2, Kukely A. 4 (3), Giricz 3, Gyimesi 3, Karacs 2. Csere: SZABÓ D. (kapus), Bucsi, MAYER 5, Kukely K. 3, Szögi 1, Gyenes 1, Iván, Bencsik 1, Zsemberi 1. Vezetőedző: Papp Bálint. A Tempo legjobb góldobói: Bártfai 3, Petrovszki K. 3, Szalai 3.
Kiállítások: 2, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/2, ill. 5/3.

A vendégek kezdtek jobban, és a 8. percben 5–0-ra vezettek. A lila-fehérek határozottan védekeztek, támadásban pedig rendre góllal zárták akcióikat. A 15. percben 9–3-as csabai előnyt mutatott az eredményjelző. A félidő hajrájában a vendégek fokozatosan húztak el, és a szünetre kilencgólos vezetéssel mentek.
Fordulás után is a békéscsabaiak irányították a játékot, a két kapus többször is bravúrral védett. A cserejátékosok is pályára léptek, akik tartották a két csapat közötti különbséget (45. p.: 13–22). A találkozó hajrájában tizenkét gólra növelte előnyét az Előre NKSE (55. p.: 15–27), amit a lefújásig még két góllal megtoldott, így végül fölényesen 14 góllal nyertek a lila-fehérek, és továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezetik a Keleti csoport tabelláját.
Papp Bálint: – A csapat betartotta a taktikai utasításokat, jól védekezett, és a kapusteljesítmény is jó volt, így teljesen megérdemelten nyerte a találkozót.