Ötvenszázalékos mérleg a nyitányon

Az orosházi Forrás Réka (60) és Balaskó Csenge (53) ezúttal inkább az orosháziak támadásainak befejezésében jeleskedett. Archív fotó: Blaskovits Tibor

Csorvási és békéscsabai sikereket hozott az NB II-es női kézilabda-bajnokság nyitó fordulójának két megyei derbije. Mellettük a gyulai csapat kezdett győzelemmel, az újonc Szeghalom nem járt eredménnyel a tavaly még NB I B-ben szereplő szegedi alakulat otthonában. Mivel a 12 tagú Dél-keleti csoport felét viharsarki együttesek adják, szinte minden körre jut majd helyi vonatkozású rangadó.

Csorvási SK–Szarvasi NKK 24–22 (13–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 120 néző. Vezette: Takács Sz., Tárnyik.
Csorvás: ZSIGA – Márton, BARÁTH B. 13 (3), Kurucz 2, GELEGONYA 3, ZAHORÁNNÉ 1, IVANICS 3. Csere: Györgyi (kapus), Gömöri, Tóth-Greksza, Kereki 1, Lipták, Biró, Mokrán 1, Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos.
Szarvas: Nagy B. – Kovács B. 4, Balogh V. 1, Papp 4 (3), HAJDU 7, Szöllősi 5, Török 1. Csere: Skorka (kapus), Fodor, Nagy E., Óvári, Száva, Tasgyik, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.
A taktikailag jól felkészített hazai együttes hatalmas lelkesedésével egy jó mérkőzésen szerzett két pontot az egyenrangú Szarvassal szemben. A második félidőben Zsiga Zsanna nagyszerű védései tetemes előnyhöz segítették a csorvási csapatot, amely izgalmas finisben megérdemelt győzelmet aratott.

Orosházi NKC U22–Békéscsabai ENKSE U19 30–34 (16–17)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 50 néző. Vezette: Körmendi, Nyitrai.
Orosháza U22: Kovács J. – Balaskó 5, MÉSZÁROS 2, Forrás 4 (3), PROZLIK 10 (2), Fehér 1, KESZELI 1. Csere: Cseh (kapus), Kollár 2, Ladocsi 1, Leczkési, Polovits E. 2, Polovits P. 1, Szecskó 1. Edző: Nagy Ferenc.
Békéscsaba U22: Petrovszki – Pétervári 3, MAJOROS 7, Szöllősi 1, ANCSIN 4, Weigert 2, KÁROLYI 3. Csere: Csikós, Fazekas 1, Gajdács L., Csányi 1, KISS F. 8, Kovács K., Sándor 3 (3), Téglás 1, Szűcs. Edző: Fábián Csaba.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3.
A két megyei utánpótlás műhely csatája szoros keretek között dőlt el a békéscsabaiak javára. Mindkét oldalon a támadások befejezésére helyezték a hangsúlyt inkább a fiatalok: az orosháziaknál Prozlik Titanilla és Balaskó Csenge, a csabaiaknál Kiss Fanni, és Majoros Flóra ontotta a gólokat. A mérleg nyelvét a hiányzó hazai játékosok jelentették.

PC Trade Szegedi NKE–Szeghalmi NKC 35–26 (17–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 100 néző. Vezette: Kiss Z., Móczár.
Szeghalom: Triffa – Hegedűs 2 (1), Petri 8, Szijjártó 3, Tóth J. 4, Körtvélyesi 2, Kovács Sz. 3 (2). Csere: Csizmadia (kapus), Ambrus, Csernyeczki 2, Hajzer 1, Kiss V. 1, Kotroczó, Molnár B. Pincés. Edző: Zsadányi Sándor. A Szeged legjobb góldobója: Szabó L. 7, Homoki 7 (4), Dudás 5.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/3.
A tavaly még NB I B-ben szereplő szegediek otthonában ragyogóan tartotta magát az első félidő során a fiatal szeghalmi együttes. A 40. percig szünet után is tartani tudták magukat a vendégek, ám meccs utolsó negyedére a rutinosabb és fizikálisan erősebb házigazdák fölénybe kerekedtek.

CZ-Gyulasport–K. Szeged SE 35–21 (21–8)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 100 néző. Vezette: Horváth Z., Túrák.
Gyula: Mike – LUKÁCS 11 (1), Fodor-Bottó 1, Szabó K. 3, SZÖGI 6 (1), Milyó 2, Kovács K. 1. Csere: Antal (kapus), Ladics 3, Szalkai, Nagy P. 4, Kertes, Németh Cs., Farkasinszki 2, Hős 2. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. A Szeged legjobb góldobója: Ötvös 7 (1), Szigetvári 4.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2.
A gyulai csapat osztályt meghazudtoló, kemény védekezést mutatott be, ami szellemes és gyors támadójátékkal társult. A 18. percben már tízzel vezetett a házigazda (14–4), ami a félidő végéig 13-ra növekedett 13-ra. Szünet után a fiatalok is bőséges lehetőséget kaptak a rutinszerzéshez, így is megmaradt a nagyarányú hazai győzelem.