Pankotai bravúrjai kisegítették a Békést

Pankotai Bence ismét a mezőny legjobbjának bizonyult. Gapixfotó

A 16. fordulóból elmaradt Hatvan elleni hazai bajnokiját pótolta pénteken a békési férfi kézilabdacsapat, amely igen értékes két pontot szerzett. Sikerével a 7. pozíciót foglalja el Papp Bálint alakulata az NB I B-s bajnokság Keleti csoportja tabelláján, amely igen tömör, mivel a 4. és 10. helyezett között mindössze 4 pont a különbség.

Optimum Solar-Békési FKC–Hatvani KSZSE 26–20 (15–10)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, zárt kapuk mögött. Vezette: Asztalos Bence, Szalai Zoltán.
Békés: Takács – Osgyán 2, HASZILLÓ 9 (4), Varsandán 1, Székely 3, Csuzi 2, Fedor 3. Csere: PANKOTAI (kapus), Árpási 1, DR. CZINA, Gál 2, Kecskés 3, Dénes, Bátky, Kiss R., Kohlrusz. Edző: Papp Bálint. A Hatvan legjobb góldobói: Bali 5, Herczegh 4 (2), Kovács P. 4 (1).
Kiállítások: 12, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 8/3.

A találkozó eleje szorosan alakult, jobbára a hazaiaknál volt az előny. A folytatásban fokozatosan növelte előnyét a békési alakulat, a félidő közepére négy találattal járt előrébb (8–4). A hatvaniaknak nem igazán ízlett a házigazdák határozott védekezése, a támadásban elkövetett hibáik mégis szorossá tették a találkozót. A játékrész hajrája újra a békésiek volt, akik megnyugtató előnyt szereztek a második felvonásra.
Szünet után kiegyenlítetté vált a játék, állandósult a csapatok között a négy-öt gólos differencia. A vendégek felzárkózási kísérleteit a hazai kapusok akadályozták meg, akik négy hétméteres is hárítani tudtak ebben az időszakban. A végjátékhoz közeledve ezzel eldőltek a lényegi kérdések, csak a győzelem aránya maradt nyitva a mérkőzés lefújásáig.
Papp Bálint: – A védekezésünk hatvan percen keresztül koncentrált volt, ha hibáztunk is hátul, akkor Pankotai bravúrjai kisegítettek bennünket, így végül magabiztos győzelmet arattunk.