Papírforma Előre-siker a rájátszás nyitányán

Bucsi Lili jól élt a játéklehetőséggel. Fotó: Antal János

Győzelemmel kezdte az NB I B-s női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszását a békéscsabai kézilabdacsapat. A lila-fehérek a Szent István SE együttesét múlták felül stabil játékkal, így őrzik hibátlan teljesítményüket, ráadásul a NEKA előző napi veresége miatt tovább növelték előnyüket.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–Szent István SE 33–26 (16–11)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 600 néző. Vezette: Gál László, Ludvig Benedek.
Békéscsaba: Szabó D. – Andróczki 2, Török 1, KUKELY A. 6 (1), Giricz, Vámosi 3, Kukely K. 1. Csere: Csizmadia (kapus), Mayer 2, IVÁN 9, Bucsi 3, Szögi 1, Karacs 3, Borbély 1 (1), Bencsik 1. Vezetőedző: Papp Bálint. A SZISE legjobb góldobói: Kulcsár 7 (2), Horváth A, 5 (4).
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6.

Három csabai gólra érkezett először válasz a vendégek részéről, akik a 13. percig eredményesen tartották a lépést (6–4). A folytatásban egyre inkább érvényesült a hazaiak gyorsasági és technikai fölénye, ennek megfelelően fokozatosan nőtt a távolság a csapatok között (19. p.: 11–5). Papp Bálint edző egyre több padon ülő játékosát vetette be, közülük Bucsi Lili szállt be a legjobban, akik három találattal járult ahhoz, hogy a szünetig megmaradjon a hazaiak biztos vezetése.
A lelkesen játszó vendégek a térfélcserét követően sem hagyták magukat lerázni. Persze a 4-5 gólnyi különbség végig megmaradt, köszönhetően Iván Emese pontos átlövéseinek, aki a 40. percben már hatodik találatát jegyezte (22–17). Aztán felgyorsította a játékot a csabai együttes, ismét jól szálltak be a friss emberek, Karacs Jázmin triplájának is köszönhetően a 44. percre kialakult az addigi legnagyobb különbség (27–18). Amit már nem is nőtt tovább, mert az utolsó negyedórában több technikai hiba és pontatlan támadás is becsúszott a játéka, ezzel együtt a várt magabiztos Előre-siker nem maradt el.
Papp Bálint: – Örülök annak, hogy győzelemmel kezdtük a felsőházi rájátszást. Bízom benne, hogy Giricz Laura sérülése nem lesz súlyos. Dolgozunk tovább, hogy elérjük a céljainkat.