Parádés csabai győzelem Siófokon

Vida Gergő parádés győzelemmel búcsúzott, a lányok pedig jó szájízzel térhetnek nyári pihenőre. Fotó: Antal János

Nagyszerű győzelemmel búcsúzott az élvonaltól a Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapata, amely a vele ellentétes utat bejáró, és a bajnokság végére teljesen széteső Siófok otthonában nyert általános meglepetésre. A lilák ezzel a sikerrel sem tudtak elkerülni a sereghajtó pozícióból, a Balaton-partiak viszont könnyen lemaradhatnak a nemzetközi kupáról is.

Siófok KC–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 34–37 (17–20)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Siófok, 100 néző. Vezette: Marton Zsófia, Szabó Eszter.
Siófok: Szikora – Such 3, Tomori 3, NIOMBLA 9 (4), JEZIC 5, MAZÁK-NÉMETH 4, Horacek 1. Csere: Csapó Kincső, Krasznai (kapusok), TÓTH G. 7 (2), Kiss N. 1, Lapos 1. Vezetőedző: Zdravko Zovko.
Békéscsaba: Mistina – Andróczki 3, Török F. 2, RADOJEVICS 8 (3), J. AGBABA 6, KUKELY A. 7, SZABÓ P. 4. Csere: Csizmadia F., Szabó D. (kapusok), GIRICZ 3, Mitrovics 4, Iván. Vezetőedző: Vida Gergő.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 3/3.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–1. 5. p.: 2–3. 7. p.: 4–6. 9. p.: 6–6. 16. p.: 9–10. 18. p.: 11–10. 21. p.: 11–14. 25. p.: 14–15. 27. p.: 14–18. 34. p.: 19–23. 42. p.: 24–24. 45. p.: 24–27. 51. p.: 28–29. 56. p.: 31–35.

A záró fordulóbeli mérkőzésen felváltva estek a gólok, majd az 5. percben Kukely Anna góljával 3–2-re átvette a vezetést az Előre. A 7. percben már kétgólos csabai előnyt jegyezhettünk fel. A csabaiak tartották a lépést a hazaiakkal, a 16. percben 10–9-re vezettek. Jól játszottak a vendégek, támadásban rendre értékesítették adódó lehetőségeiket, így a 21. percben három gólos előnyre tettek szert (11–14). A Siófok feljött egy gólra, majd a félidő hajrája a csabaiaké volt, így a szünetre háromgólos lila-fehér előnnyel mentek a csapatok.
Fordulás után is tartotta az előnyt a Békéscsaba (34. p.: 19–24). A 36. percben kétgólos csabai vezetésnél Vida Gergő időt kért, hogy megnyugtassa csapatának tagjait. A Siófok erősített, és a 43. percben egyenlített (24–24). Ezt követően ismét a lila-fehérek irányítottak, és a 48. percben 29–26-os előnyre tettek szert. A Siófok két hétméteres góllal feljött 29–28-ra. Az utolsó tíz percben is tartotta a lépést a vendégcsapat a házigazdákkal, az 54. percben három góllal vezetett (30–33). Zdravko Zovko időt kért, próbált hasznos tanácsokat adni lányainak. A lefújás előtt másfél perccel három gólos Előre vezetésnél Vida Gergő is időt kért. A bajnokság záró fordulójában a szezon legjobb játékával megérdemelten győzött a csabai együttes, amelynek minden tagja dicséretet érdemel. A lefújás után a lila-fehér lányok örömtáncot jártak a siófoki csarnokban.

Zdravko Zovko:
– Nem voltak koncentráltak a játékosaink és nem voltunk egységesek. Gratulálok a Békéscsabának, amely nagyon jó mérkőzést játszott! Sajnos a védekezésünk nagyon nem működött ma. Próbáltunk váltani szünet után, de nem sikerült, a vendégek lényegesen motiváltabbnak bizonyultak mi mélyen tudásunk alatt teljesítettünk.
Vida Gergő: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, amit ma mutattak emberfeletti volt. Az eredményekből is látszik hogy a végére nagyon összerázódott a csapat. A kiváló támadójáték a kulcsa az elképesztő győzelemnek, persze mellette rendkívül fegyelmezettek is voltunk és nagy akaraterő jellemzett bennünket.